טרקטורים לחקלאים

 
 
אחד הכלים הכי שימושיים עבור חקלאיים ועובדי אדמה הוא טרקטורים. הטרקטורים הוא כלי שמחזיק זמן רב ומשמש את החקלאים לטווח הארוך. הטרקטור מסייע בעבודות אדמה שונות כגון שינוע חול ממקום אחד לאחר, פינוי של פסולת, השקיה ועוד מגוון רחב של פעולות. מדובר בכלי כבד ויקר כך שרכישת כלי רכב זה צריכה להיעשות בשיקול דעת תוך חשיבה על הצרכים של החקלאי. המגוון הרחב של כלים חקלאיים שמוצעים לעובדי האדמה הוא רב אך הטרקטור החקלאי לא מאכזב את העובדים אף פעם ומאפשר להם לעשות את עבודתם על הצד הטוב ביותר.

מה הוא המבנה של טרקטור לחקלאי?

טרקטורים חקלאיים הם כלים דיי כבדים, הגלגלים של רכבים אלו הם לרוב גדולים מאוד אך יכולים להיות דמויי טנק – זחליליים. בעבודות כמו עיבוד גידולים וחריש נהוג להשתמש בטרקטור חקלאי עם צמיגים אחוריים כפולים. בצורה זו ניתן לשפר את היציבות של הטרקטור ואת ההתנגדות למשקל הגדול שהוא עובד מולו. טרקטורים חקלאיים לא פעם נהוג למלא את הצמיגים מים מאותה הסיבה. באמצעות טרקטור עושה החקלאי עבודות עפר רבות שקשורות לעיבוד האדמה והכשרתה לגידולים.

למה חקלאים משתמשים בטרקטורים?

באמצעות טרקטורים עושים החקלאיים מגון רחב של פעולות. השוק הישראלי מכיר בצורך של חקלאים בכלי עבודה מאסיביים לעבודה בסדר גודל עצום ועל כן מוקנים לחקלאים טרקטורים למטרות עבודה שונות כגון: ריסוס, כיסוח, גיזום, עבודת מחרשה, הזרעה, דיסקוס, גידולי שדה, טרקטורים למטרות משיכה ודחיפה, שינוע אדמה ועוד. הפעילות שהטרקטורים עושים מסייעת מאוד לחקלאי הפשוט שבזמנים עברו נאלץ לעשות הכל באופן ידני בעבודת פרך קשה מאוד. לא חייבים לרכוש טרקטור, ניתן גם לשכור עבור עבודות נקודתיות. קיימים גידולים שדורשים טרקטורים לחקלאיים באופן קבוע וקיימים גידולים שלא.