טרקטור המטעים של לנדיני מסדרת רקס 4 החדשה

 
יבואנית טרקטור לנדיני (LANDINI) בישראל, דוד צ'פניק ובניו, החלה לשווק את טרקטור המטעים החדש של מותג הטרקטורים האיטלקי. מדובר בסדרה חדשה הנקראת רקס-4 השונה לגמרי מהרקס היוצא וכוללת מבחר דגמים במפרטים שונים ומגוונים. סדרת המטעים החדשה תוצע בכמה תת-סדרות הכוללות טרקטורים מונמכים או צרים המיועדים לביצוע שלל עבודות בכרמים ובמטעים ומשימות נוספות במשק.
הגרסאות שהגיעו לישראל הן בטווחי הספק הנעים בין 70 כ"ס ועד ל-112 כ"ס, כאשר דגם המנוע המורכב בטרקטור הינו תוצרת דויטץ ובנפח 2.9 ליטר. יש לציין כי מנוע זה עומד בתקני פליטת המזהמים הנוקשים והעדכניים ביותר באירופה כיום. מבחינת תמסורת, הטרקטור יגיע עם הנעה 2X4 או 4X4 ותיבת הילוכים מכאנית המציעה 12 הילוכים קדימה ואחורה כסטנדרט, וכאופציה תמסורת חשמלית-הידראולית עם 32 הילוכים קדימה אחורה כולל הילוך זחילה. כמו כן, כל הגרסאות של הרקס 4 מגיעות למהירות נסיעה מרבית של 40 קמ"ש ועם זווית היגוי רחבה במיוחד של עד 55 מעלות.
בלנדיני נתנו דגש לסביבת המפעיל של הרקס 4, שלטענת היצרנית פותח במיוחד עבור סדרה זו וצפוי להיות אחד הנוחים והמאובזרים בסגמנט כולל רצפת תא מפעיל שטוחה וייחודית. מבחינת כשרי הרמה, הזרועות האחוריות והקדמיות מסוגלות להרים עד 3,400 ו-1,400 ק"ג בהתאמה. כמו כן, כאופציה ניתן להזמין את הטרקטור עם סרן קדמי משוכך, יתרון בלעדי של המותג האיטלקי המאפשר נוחות מרבית למפעיל בזמן נסיעה.
סדרת המטעים רקס 4 ממשיכה את רענון ההיצע של מותג לנדיני העובר מהמלך של ארגון מחדש בשנים האחרונות, כגון איחוד סדרות ודגמים ומעבר למנועים העומדים בתקני יורו 4. מהיבואן נמסר כי דגמי הרקס-4 מציעים נוחות מפעיל שלא נראתה מעולם בסגמנט זה והכי חשוב בעלויות אחזקה הנמוכות בקטגוריה.