תיקון מלגזות

 
 
מלגזות זקוקות לעתים קרובות מעצם השימוש הרב בהן ומעבר לבדיקות השגרתיות הנהוגות ברישיונן לטיפול מקיף. הטיפול פעמים רבות דורש תיקון מלגזה מקיף ברמות שונות, היות ומדובר במלגזה, שהינה כלי בעל מספר גרסאות המשמש למשימות שונות. מלגזה היא חלק מציוד לשינוע ועוזרת בעיקר בנשיאת משקלים המסודרים על משטחי שינוע מיוחדים שבעזרתם המשא מונף אל הגובה. בדרך כלל ניתן למצוא "מוסכים" ושירותי מוסך בשטח מידי מי שיש לו עסק למכירת מלגזות חדשות ומלגזות יד שנייה ויש בידיו את החלפים המתאימים.

שירותים נוספים שמוענקים על ידי המוסך

היות ושירותי תיקון ניתנים מידי מי שיש לו ידע, כלים וחלקי חילוף, המוסכים הגדולים בארץ לציוד כבד לתעשייה, ניתן למצוא שירותים נוספים אצל אותו הגורם כמו למשל מכירה והשכרת ציוד לתעשייה, שירותי מוסך בשטח הניתנים למי שאזלה ידו להוציא את הרכב מן המוסך אל שירות התיקונים ולפעמים יכול להגיע גם טכנאי רכב מטעם חברת הביטוח המבטחת את המלגזה. במידה וימצא צורך, ניתן לעשות טרייד אין – ציוד ישן בחדש. רצוי לעשות זאת כל מספר מועט של שנים כדי להימנע משחיקת ציוד מסיבית ולהבטיח את ערכו של המוצר – אפילו כדי למכרו כיד שניה או לצורך חלקי חילוף.

תיקון מלגזות לקראת טסט

ניתן לערוך טיפול מקדים לקראת טסט למלגזה, הנערך אחת לשנה. כדי לשמור על תקינותה של המכונה וכן על גהות שוטפת בעבודה, רצוי להביא את המלגזה לטיפול מקדים, שכן כל טסט גורר לפניו תשלום מחדש על אגרת טסט. במלגזות נבדקות לא רק מערכות הנהיגה במלגזה, אלא גם מנופי העמסה המחוברים אליה ופועלים שעות נוספות. במידה וישנו צורך בהחלפת חלקים למלגזה, רצוי להשתמש בחלקים מקוריים מתוצרת אותו מפעל שייצר את המלגזה.