ציוד לעבודות עפר-

 
 
הבנייה, במיוחד באזור המרכז וגוש דן, כל הזמן מתפתחת ומתחדשת. אנו רואים המון אתרי בנייה, המון חידושים של בניינים ועמם מלווים ציוד כגון טרקטורים, מנופים וכו'. התנופה בבנייה וברצון לחדש הביאו לעבודות עפר רבות שמטרתן חידוש ופיתוח הערים. בין עבודות העפר נמנות: סלילת כבישים, הריסות, חפירות, עבודות פיתוח, פינוי פסולת בניין, חציבה, עבודות תשתית וכו'. כמו שהאדם בא מהעפר ועל כן חשיבות העפר גדולה כך גם החשיבות של עבודות העפר. מדובר בעבודות בסיסיות מאוד שמאפשרות לנו לשמור על רמת חיים גבוהה ואיכותית.

ציוד לעבודות עפר

עבודות עפר דורשות ציוד מכני כבד על מנת לעשות את העבודות המסובכות. בעבר הרחוק היו צריכים לעשות עבודות קשות פיזית ומסובכות בכפות הידיים. בימינו, עם התפתחות הטכנולוגיה והמכניקה, מדובר בהליך הרבה יותר פשוט. הציוד לעבודות עפר מאפשר לעשות עבודות מהירות, יעילות ובפשטות האפשרית. בין הכלים של ציוד לעבודות עפר נמנים דחפורים, טרקטורים, מחפרים, משאיות, שופלים, פטישי חציבה וכו'. המכונות שמשמשות כציוד לעבודות העפר מתוכננות באופן פרטני ומדויק, שכן קיים סיכון לתשתיות הסובבות את אתר הבנייה. רק אדם עם רישיון מתאים יוכל לנהוג ברכב לעבודות עפר.

חשיבות ציוד העפר לעבודה

הציוד החדיש שקיים בימינו מקל מאוד על עבודות התשתית והשיפוץ ומאפשר לקיים פרויקטים רבים במקביל ובכך להאיץ את קצב העבודה. עבודות העפר מובילות את מדינת ישראל למדינה מפותחת , מתקדמת ובעלת איכות חיים גבוהה. גם במוסדות הצבא השונים קיים שימוש רב בציוד העפר המכני לחפירת תעלות, ביצורים וכו'. ציוד העפר מסייע בעבודות כגון חפירת קווי ביוב, קידוח בכביש, הנחת קווי תקשורת, ריצוף, הריסת מבנים, חפירת מרתפים, בניית קירות תומכים וכו'.