חלפים מקוריים לטרקטורים

 
 
טרקטורים הם ציוד מכני הנדסי כבד המשמשים באופן קבלני על פי רוב בסוגים שונים של תחומי תעשייה ובינוי. השימוש הקבוע באותן מכונות מאלץ תקנים נוקשים לבדיקת בטיחות ותחזוקה של אותו הכלי, בכל סוג של טרקטור מדובר. קיימים סוגים שונים של טרקטורים – וכך גם שוק החלפים הולך ומתרחב מפעם לפעם. ישנם טרקטורים המשתמשים באותם חלקי חילוף על אף שהם מסוגים שונים, ואותו החלק עלול להשחק מהר.

שימוש בחלפים מקוריים לטרקטורים

ישנם בתעשייה אלפי חלפים מקוריים. עם זאת, לא קשה לזייף את החלפים הללו ולמוכרם בזול, כדי לעקוף את שוק החלפים המקוריים העולים מחיר רב. זוהי עסקה מפתה כשמדובר בעסק קטן, אולם מה שזול עלול לעלות לעתים ביוקר. חלפים מקוריים לטרקטור הם החלפים הנכונים בעת הצורך שיעברו ביקורת של אחראי בטיחות. ניתן למצוא את החלפים הללו אצל המשווקים המורשים, אשר מעניקים גם אחריות בדרך כלל לאותם החלפים, דבר חשוב בפני עצמו שעשוי לחסוך כסף.

האחריות כוללת הרבה פעמים גם טיפול במוסך של אנשי מקצוע המטפלים בציוד מכני כבד מה שאין בחלפים שאינם מקוריים. כלומר, נכון שאותם חלפים לא מקוריים זהים לחלפים המקוריים פעמים רבות, אולם עשויים מחומרים אחרים זולים יותר שעלולים שלא לעמוד בעומס העבודה. בנוסף, האחריות הניתנת על המקוריים יכולה לשמור על אותו פריט לאורך זמן.

חלפים מקוריים לטרקטורים וחלקם בביטוח

ישנן חברות לביטוח רכב כבד כטרקטור אשר לא תסכמנה לשלב בביטוח חלפים אחרים מאלו המקוריים. ישנה אפשרות שהביטוח יכסה את מחיר הטיפול אם מדובר בחלפים מקוריים, יש לעיין בחוזה מול חברת הביטוח. לכן רצוי שלא להקדים מכה לתרופה אלא להיפך – להשתמש בחלפים שאושרו על ידי מכוני התקנים ועברו בדיקות רשמיות המתאימים לטרקטור שלכם ויועילו לכם בבוא הזמן.