טרקטורים ואביזרים

 
 
בארץ ישראל עוד לא קם המפעל הראשון לייצור טרקטורים – מדובר בכלי תחבורה שמיוצר בחו"ל במקומות שונים ומיובא לארץ, וכן גם האביזרים המיובאים. אף שישנה תעשייה ענפה של ציוד נלווה לטרקטורים- וכשמדובר על אותו ציוד נלווה ניתן לייחס זאת לחלקים מקוריים ולחלקים שאינם מקוריים (כלומר – הם מיוצרים על פי תוצרת מוכרת, ולא התוצרת המקורית שייצרה את הטרקטור, ובכל – זאת מתאימה לדגמי הטרקטורים השונים). הציוד הנלווה שאינו מתוצרת מקורית מהווה תחליף זול ולעתים גם איכותי, אולם אינו תמיד מבוטח והאחריות היא אחרת.

יבוא אביזרים או קנייה מחנות בארץ?

על יבוא מוצרים מחו"ל (בין אם הם חלפים מקוריים לטרקטורים או לא) חלים מסים מסוימים אותם לא תיאלצו לשלם מעל למחיר הנקוב בארץ. לדוגמה, מי שמייבא ביבוא אישי משלוח ולאחר ביטוחו הוא יעלה לו מעל ל- 50 דולר, יש צורך לשלם 18 אחוזי מע"מ. לעתים חלים גם מיסים כלליים (על מוצר שהובא מארץ אחרת) 48% או שחלים "מיסים הסכם", כלומר יחולו על המוצר מיסים בערך של 39% אם הובאו מארץ שיש מולה הסכם. המדינות שיש לישראל מולן הסכם הן ארצות הברית, איסלנד, נורווגיה, ליכטנשטיין, מקסיקו, טורקיה, רומניה, בולגריה וירדן. במידה והמוצר אינו עולה על גודל מסוים הנקוב בכללי מיסוי יבוא אישי, לא יחולו עליו מיסים, אולם יחול עליו תשלום מע"מ.

השכרת חלפים – אפשרי?

כיום ניתן לשכור חלפים ואביזרים שונים לטרקטור. מדובר במוצרים כמו מכסחת דשא לטרקטור, מערבל בטון, מחפרון, מלגזה, מרסקת גזם, גורר, מנוף נישה ועוד. אותם חלפים מושכרים הינם בדרך כלל חלקים מקוריים. כל עוד הם מוחזקים על ידכם ודאו מה האחריות כוללת והאם יש עליהם ביטוח כלשהו. כמו כן בררו אם יש לכם שירות תיקונים בשטח.