כמה עולה טרקטור חקלאי

 
הטרקטור הוא אחד מכלי העבודה החשובים ביותר שיש לכל חקלאי בישראל. מחיר של טרקטור חקלאי יכול להגיע גם לחצי מיליון שקלים תלוי בסוג העבודה ובכוח הנדרש לביצוע. אז כמה טרקטור חקלאי באמת עולה ומה משפיע על המחיר?
 

מגוון רחב של מותגים מכל העולם

 
גם לטרקטור כמו לכל רכב אחר, יש מגוון רחב של מותגים. יש מותגים מוכרים יותר ומותגים מוכרים פחות, כאשר הם מגיעים מכל רחבי העולם החל מאסיה, ארצות הברית ואירופה. המותגים של הטרקטורים אמנם לא ידועים לאדם רגיל אך למי שמתעסק בחקלאות וצריך טרקטור חדש, בוודאי יש מושג מי הם היצרנים המובילים בתחום. המותגים שונים זה מזה גם בעמידות ובאמינות שלהם וגם במפרטים הטכניים והטכנולוגיה שהם מציעים, כאשר המחיר הוא נגזרת של כל אלו. ישנם מותגי טרקטורים רבים המיובאים לארץ ונמכרים על ידי יבואנים רשמיים.
 
 

כיצד ארץ הייצור משפיעה על איכות ומחיר הטרקטור?

 
  • טרקטור חקלאי יכול לעלות בטווח מחירים גדול מאוד החל מכמה עשרות אלפי שקלים ועד כמה מאות אלפי שקלים. המחיר תלוי מאוד בארץ הייצור כיוון שככל שהיצרן בעל ניסיון עשיר יותר כך המחיר יהיה גבוה יותר. למשל, טרקטורים ממדינות כמו טורקיה, סין והודו אמנם יהיו זולים מאוד אך לא יהיו אמינים באותה מידה כמו טרקטור חקלאי המיוצר באיטליה או ארה"ב.

  • אם בכל זאת רוצים טרקטור חקלאי טוב המיוצר באסיה אז מדינות כמו קוריאה ויפן מביאות מגוון מותגים איכותיים יחסית ובמחירים זולים יותר מכלים המיוצרים באירופה. כמו מדינות אלו גם מדינות אירופאית כמו איטליה, וגרמניה מייצרות טרקטורים איכותיים במיוחד שכמובן יעלו יותר.
 

כמה עולה טרקטור חקלאי

 
  • כוחות הסוס, קרי הכוח היוצא של הטרקטור משפיע על הגודל הפיסי של הטרקטור וכמובן על המחיר. טרקטור חקלאי עם 40 כ"ס ומימדים קטנים המיועד לעבודות קלות מאוד יעלה הרבה פחות מטרקטור עם 250 כ"ס המיועד לעבודות חקלאיות קשות במיוחד.

  • המפרט הטכני והאבזרים הנוספים של הטרקטור משפיעים ישירות על המחיר. לדוגמא עם טרקטור חקלאי הכולל תא מפעיל סגור ומזגן מקורי יעלה הרבה יותר מדגם עם תא מפעיל פתוח ללא מזגן !
 

כמה פערי המחיר גדולים?

 
לשם השוואה ניקח את המחיר של טרקטור בעל 50 כוחות סוס. טרקטור כזה המיוצר בהודו, סין וטורקיה יעלה בין 55 אלף ל-65 אלף שקלים כאשר כלי המיוצר באירופה יעלה כ 90 אלף שקלים. כמו כן, טרקטור עם 90 כוחות סוס המיוצר במדינות המתפתחות לעלי עשוי לעלות כ 100 אלף שקלים כאשר מותגים אירופאים יגיעו למחיר של 160 אלף שקלים ומעלה. הפערים יהיו גדולים יותר ככל שכוחות יעלו וכך המחיר יכול להגיע גם לחצי מיליון שקלים עם מודבר בטרקטור בעל 250 כ"ס ויותר תוצרת איטליה או ארצות הברית.