לקנות טרקטור

 
 
טרקטור משמש בענפי תעשייה שונים ורבים. ישנו שימוש בטרקטורים לענף הבנייה, החקלאות, ולעבודות השטח השונות. מדובר באחד מכלי הרכב החיוניים ביותר, אשר הודות לכובדו הרב מסוגל למשוך או לדחוף מוצרים כבדים אחרים, לסחוב (להרים למעלה) חול ועפר או דברים אחרים וכל אותן עבודות מתבצעות כשלטרקטור יש יכולת לעצירת גלגל בודד להקטנת קוטר הסיבוב או נעילת הדיפרנציאל ההנעה כך שכל הגלגלים ינועו גם יחד כדי למנוע את שקיעתו. כמו כן ישנה יכולת לקבע את מהירות סיבובי המנוע כדי לאפשר להילוך המתאים לפעול בעיבוד ובמהירות אחידה. כל אותן תכונות ייחודיות לטרקטור הופכות אותו למוצר נדרש על כל גווניו בכל מקום בתעשייה.

קניית טרקטור - איך לקנות טרקטור טוב?

רוב החקלאים או אנשי התעשייה כבר בקיאים בסוג ואולי אף בדגם של הטרקטור הנכון לעבודה הרצויה. העניין מתחיל, כמו בכל דבר, כשמדובר ביכולת כלכלית. מבחינה זו, ובעיקר משום שמדובר כאן ברכב אחד מתוך שורת רכבים שאמורים לשמש לעבודה, התעשיינים פונים לקנות טרקטור מיד שניה או שהינו בעל חלקים שאינם מקוריים. לדוגמה – טרקטור בעל מנוע שיוצר בהודו יעלה שזול יותר מטרקטור שמנועו מגיע מאירופה. היות וטרקטור שהינו רכב עבודה חייב להיות פעיל סביב השעון כמעט לאורך כל היום, יש צורך גם בעמידה בתקני הזיהום. מי שמעוניין בטרקטורים וציוד נלווה, חייב לעשות לו בדיקה טרם קנייתו גם לכך.

כמה אמור לעלות טרקטור?

בארץ אין מפעל לייצור טרקטורים. נדרש יבוא מיוחד (טרקטור לא יכול לנוע בכל משטח ונשיאתו דורשת ציוד מיוחד בפני עצמו) המייקר מחירי טרקטורים. טרקטור עולה בין עשרות למאות אלפי שקלים, לכן מומלץ להתייעץ עם הממחים לעניין באשר לטרקטור איכותי יד שנייה (או ראשונה) אשר נחשב ל"סוס עבודה" שיישאר עוד שנים רבות קל וזול לתחזוקה.