מנופי העמסה

 
 
מנופים הם הפתרון להרמת מכולות, מקררים לרשתות, לבנים, וכל דבר אחר שיד אדם לא מסוגלת לעשות לבד. מנופי העמסה נדרשים כמעט בכל תחום שבו יש עבודת ציוד מכאני כבד, כמו ציוד הרמה נוסף, ציוד העמסה ועוד. ציוד להעמסה כמו גם מנופי העמסה נדרש לעבודות קבלנות: תשתיות, חקלאות, בנייה ועבודות עפר.

מנופי העמסה לעבודות חד פעמיות או קבועות

בעבודה עם ציוד כבר, יש צורך בתחזוקה מתמדת. מדובר בציוד יקר שעובד בשטח, לכן מדובר גם בשחיקה של הציוד לאורך זמן. היות ומדובר ב"סוסי עבודה" שעבודתם על פי פרויקטים יכולה להמשך לאורך זמן רב, הרי שיש צורך בבדיקה תקופתית והחלפת חלקים נחוצים על פי שחיקה. החלפים אשר גם הם חלק מהציד הכבד עולים יחסית יקר, ולכן חשוב לקנות את הציוד מהמקום הטוב ביותר, באחריות המורחבת.

לעבודות ההעמסה דרושים רכבים וציוד שינוע נוסף העובד כיד אחת עם מנופי העמסה (מלגזות ועוד מכונות תעשייתיות) ויש להתאים את החלפים האחד לשני. כשמדובר בעבודות זמניות ולא קבועות – קבלנות, ניתן לשכור את הציוד המכאני מידי חנויות מובחרות העוסקות בציוד מכני כבד. רצוי לברר מהי החנות הותיקה בעסק, שכן תוכל להציע מחירים טובים באשר לחלקים, וישנה תחלופה גדולה.

ייחודם של מנופי העמסה

להבדיל ממעמיסים טלסקופיים אשר עבודתם נעשית באופן דומה למלגזה (העמסה מלמטה למעלה), מנופי העמסה הם אלו המעמיסים ממש כמו מנוף מלמעלה, ויש גבהים שונים לזרועות ההעמסה, בהתאם לעבודה הנעשית. בנוסף, לכל מנוף ישנו משקל מקסימלי להעמסה, שכן בסיס המנוף בעל המשקל המסוים אינו מסוגל להעמיס משקל כבד בהעבדת מרכז הכובד ממקום למקום, ולכן לפני שקונים או שוכרים חשוב מאוד לבדוק את התקן למשקל ההעמסה המקסימלי שישמש אתכם בעבודה.