מנופי סל

 
 
מנופים אלו הם מסוג הציוד שניתן לשכור מחברה מתפעלת או לקנות אותם. שוק המכירות של מנופי סל גם הוא מתחלק לחדשים וליד שניה. מנופי סל מותאמים לעבודה של אנשים בגובה, לכן יכולים לשמש לסוגי עבודה שונים בה נדרש להעלות אנשי מקצוע.

מהם מנופי סל?

מנופי הסל מורכבים על כלי רכב צרים, על- מנת לאפשר גישה נוחה עם הרכב למקומות צרים וחצרות אחוריות. עבודות אפשריות בשימוש מנופי הסל: גיזום עצים, כיבוי אש, עבודות חשמל, עבודות צבעות ושיפוצים ועוד. ישנם גבהים שונים אליהם מגיעה הזרוע של המנוף- יכולים להגיע לגובה של עשרות מטרים. כמובן שהזרוע מתייצבת בתנאי שיש מיצבים טובים לרכב ובנוסף- ככל שארוכה יותר- כך גם גדול הרכב המסיע אותה. לעובדים שעולים עליה חייבת להיות הכשרה ל"עבודה בגובה".

מה היתרונות בעבודה על מנופי סל?

במנוף סל יש הזדמנות לעבודה בזריזות תנועה בכל מצב זרוע של המנוף. ניתן לעשות צידוד והגבהה תוך עבודת רגליים, כך שהידיים נשארות פנויות לעבודה. אין צורך במיצבים במנופי סל מסוימים וניתן להגיע במהירות ממקום אחד לאחר ומנוף סל אחר הוא בעל זרוע טלסקופית עם יציאה אופקית גבוהה ממרכז הכובד. ישנם חבורים הידראוליים על הסל לכלי עבודה. דבר נוסף הוא שאין צורך בהקמת פיגומים. מנופי סל מותאמים לעבודה של בני אדם עליהם, להבדיל ממנוף נישא שמרים מטען כבד יותר.