כמה עולה מלגזה חשמלית

 
השימוש במלגזות חשמליות עולה מידיי שנה ביחס למלגזות המונעות בדיזל וזאת בגלל הצורך של עסקים להציג מדיניות השומרת על הסביבה. המלגזה החשמלית פועלת עם זיהום אוויר מינימאלי ופחות לכלוך על הקרקע, אך כמה יעלה לקנות אותה ומה משפיע על המחיר?
 

תג מחיר שמורכב מכמה פרמטרים

 
יש מגוון רחב של פרמטרים המשפיעים על המחיר הסופי של המלגזה החשמלית, מלגזון הרמה קטן יכול לעלות החל מ-20 אלף שקלים ואילו מלגזה חשמלית עם משקולת נגדית יכולה להגיע עד למעלה מ-250 אלף שקלים. כמו במלגזה המופעלת על דיזל או גז גם פה יש כמה משתנים כמו כושר הרמה, גובה הרמה, מרכז כובד וסוג מטען, המשפיעים על מחיר המלגזה. מהם אותם מרכיבים וכיצד הם משפיעים?
 

מה משפיע על מחיר המלגזה החשמלית?

 
  • מחיר המלגזה מושפע בעיקר מכושר ההרמה והמפרט הטכני שלה. ככל שהמלגזה תהיה בעל מפרט טכני עשיר יותר כך למעשה היא תעלה יותר, כאשר המחיר יכול להיות בפער ניכר ממלגזות אחרות. למשל, מלגזה עם כושר הרמה של 1.5 טון עשויה לעלות בין 70 ל-80 אלף כאשר מלגזה המרימה 2 טון תעלה כבר בין 90 ל-120 אלף וכן הלאה. ככל שכושר ההרמה גדול יותר כך המחיר שתשלמו יהיה גבוה יותר ולכן חשוב להבין מה הדרישות של העסק שלכם.

  • מלגזות חשמליות מיוצרות בכל רחבי העולם כאשר היצרניות הגדולות נמצאות בסין, אירופה וארצות הברית. מלגזה חשמלית המיוצרת באירופה או בארצות הברית בדרך כלל תהיה יקרה יותר ממלגזה המיוצרת בסין. לשם השוואה מלגזה סינית תעלה בין 70 ל-80 אלף שקלים כאשר מלגזה חשמלית עם מפרט טכני דומה באירופה תעלה בין 80 ל-130 אלף שקלים.

  • חשוב לזכור שישנם אביזרים שיוסיפו משמעותית למחיר המלגזה החשמלית כגון, תא מפעיל סגור או פתוח, גובה תורן הרמה, סוג הגלגל, ארוך קלשונים ועוד. כמו כן מלגזות המרימות משקלים כבדים יותר יהיו יקרות יותר ויכולות גם להגיע ל-250 אלף שקלים ומעלה.