כמה עולה מלגזה חדשה

 
רכישת מלגזה הינה רכישה הכרחית לכל עסק שיש לו מלאי הדורש אחסנה ושינוע. ללא שימוש במלגזה הרי שניהול מחסן לוגיסטי כמעט והיה בלתי אפשרי. עם זאת, המחיר של מלגזה חדשה לא תמיד נוח כיס וגם בעלי עסקים גדולים ימצאו את עצמם מתלבטים רבות לפני רכישה. אז כמה עולה מלגזה חדשה ובמה זה תלוי?
 

שאלה של צורך ושל תקציב

 
בחירת מלגזה חדשה היא למעשה הפער בין התקציב שלכם לבין הדרישות שלכם. כל עסק חייב להבין איזו מלגזה הוא צריך ורק לאחר מכן לבצע סקר שוק מקיף. למשל, עסק הצריך מלגזת דיזל חזקה יותר כי העבודה מתבצעת במקום פתוח כמו בענף הבנייה או בחקלאות, יהיה שונה מעסק שצריך מלגזה חשמלית לניהול מחסן לוגיסטי. כמו כן, פרמטרים כמו כושר הרמה ,גובה הרמה, מרכז כובד וסוג מטען, משפיעים כולם על סוג המלגזה וגם על המחיר. מה עוד משפיע על מחיר המלגזה החדשה?
 
 

מה גורם לעליית מחיר המלגזה?

 
  • מחיר המלגזה מושפע מאוד מארץ הייצור. האם לארץ הייצור יש חשיבות גם לגבי האיכות? בוודאי, מלגזות המיוצרות באירופה נחשבות לטובות יותר בעיקר בגלל ניסיון ארוך השנים של היצרן, יותר מאשר מלגזות המיוצרות בסין. אמנם הפער הזה מצטמצם משנה לשנה אך עדיין ניכר ומוצרים מסין, כולל מלגזות, בדרך כלל יהיו זולים יותר.

  • לשם השוואה ניקח מלגזה סינית עם כושר הרמה של 2.5 טון, שבארץ תעלה בין 55 אלף שקלים ל-70 אלף שקלים. מלגזה זו מיוצרת בעיקר מחלקים סינים וזה מסביר את המחיר הנמוך שלה. לעומת זאת, אם המכלולים הפנימיים של המלגזה (כמו גיר ומנוע) יהיו אירופאים, דבר שקורה לא מעט, מחיר המלגזה יעלה ויכול להגיע עד ל80 אלף שקלים.

  • מה קורה כאשר מדובר במלגזה המיוצרת באירופה? האמינות שלה תהיה גדולה יותר ובניגוד למלגזות הסיניות היא תחזיק מעמד (וערך כספי) לשנים רבות יותר, אך היא גם תעלה בין 90 ל-100 אלף שקלים. פער המחיר גורם לאנשים רבים לקנות בסופו של דבר מסין ולהתפשר על האיכות דבר שלא תמיד יהיה המעשה הנכון.