מידע מקצועי

בלוג

ברוכים הבאים לבלוג המקצועי של דוד צ'פניק ובניו, הפועלת משנת 1973 ביבוא, שיווק ואחזקת מותגי צ.מ.ה מהמובילים בעולם, תוך הקפדה מתמדת על שירות איכותי וזמין!
בבלוג שלנו תוכלו למצוא מדריכים מקצועיים ולהתעדכן בחידושים טכנולוגיים בעולם הצ.מ.ה. בכל שאלה, תמיד מוזמנים לפנות אלינו, נשמח לתת לכם שירות מקצועי, אדיב ואיכותי.

לנדיני REX 4 זוכה פרס טרקטור המטעים הטוב ביותר של שנת 2023

טרקטור לנדיני דגם Landini Rex4-120 GT Roboshift Dynamic זוכה פרס החדשנות בתערוכת Agritechnica 2023 גרמניה.

מדובר בגרסה הדינמית עם אופציה לגיר רציף למטעים ולכרמים. טרקטור עם סביבת מפעיל מרווחת עם רצפה שטוחה בקבינה, מערכת הידראולית חזקה חדשה ומותאמת למשימות מטע וכרם.

דגמי סדרה REX-4 מונעים באמצעות מנוע טיר 5 עוצמתי המציעים מבחר דגמים מ 75 ועד 112 כ"ס. טרקטורים אלו מוצעים בגרסאות פתוחות או עם קבינה סגורה עם אופציה למעמיס קדמי מקורי.

מעבר לנוחות עבור המפעיל, לנדיני מציעה תיבת הילוכים רציפה המאפשרת חיסכון של כ- 30% בדלק ביחס לדגמים מתחרים ויעילות גבוהה מתמיד בהעברת הכוח אל הקרקע.

מאחר ודגמי המטעים של לנדיני עם הגיר הרציף נמכרים בכמויות קטנות בישראל, הם יגיעו לפי דרישת הלקוח בלבד. לכתבה מלאה

קרדיט תמונה: אתר agriland.ie

סוגים נפוצים של מלגזות דיזל

בחלק ניכר ממרחבי התעשייה והחקלאות בישראל עושים שימוש רחב במלגזות דיזל, כשלמלגזות אלו מספר מאפיינים המתאימים לצרכים הייחודיים של מרחבי התעשיות והחקלאות השונות. בתחום הרחב של מלגזות דיזל ניתן להצביע על מספר סוגים נפוצים.

בישראל, מהווה צ'פניק את אחת החברות המרכזיות במכירה של מלגזות דיזל, זאת לצד האפשרות ברכישה של מלגזות דיזל משומשות. בצ'פניק צוות רחב של מומחים שיאפשרו לכם למצוא את מלגזת הדיזל שמתאימה בצורה רחבה לצרכי העבודה שלכם.

בכתבה שלפניכם נסקור אודות הסוגים הנפוצים של מלגזות דיזל.

מלגזת שדה 4 על 4

מלגזת דיזל זו מיועדת לצרכים חקלאיים, כשיעודה העיקרי הוא בעבודה בשדות, כשאותה ניתן לראות לא פעם בשימוש תדיר במטעי בננות. מדובר במלגזה המאופיינת בכוח רב ובכוח הרמה של 300 ק"ג, כשעליה ניתן להרכיב תא סגור (בעבור עבודה בימים גשומים) ומזגן.

נסיעה במלגזת שדה 4 על 4 מתאפשרת על גבי מישור גס. תחזוקתה והפעלתה היומיומית נחשבת לקלה לעומת מלגזות דיזל אחרות. בנוסף, מדובר במלגזה המצטיינת ביכולת תמרון ויציבות רחבים.

מלגזת שדה ושטח לשטחים משובשים

מלגזת דיזל נוספת המותאמת לעבודה חקלאית היא מלגזת שדה ושטח המיועדת לשטחים מאתגרים ומשובשים. מדובר במלגזת דיזל המתאימה לתנאי סביבה ושטח מורכבים, גם במתארי שטח בהם קיימת קרקע רכה או בוצית, על גבי משטחי דשא, קרקע סלעית וקרקע מחוספסת.

היכולת של מלגזה זו לעבור משטחים מאתגרים ומשובשים מתאפשרת באמצעות צמיגים פנאומטיים רחבים וגדולים. מדובר על צמיגים המאפשרים תנועה יציבה על גבי משטחים סלעיים ולא אחידים, כשלהם אחיזה טובה על גם על גבי משטחים רטובים וחלקים ויכולת טיפוס על גבי מדרונים.

מלגזת דיזל לשינוע משקלים של 1 עד 5 טון

סוג נפוץ נוסף של מלגזת דיזל, כוללת מלגזה המסוגלת לשנע סחורה וציוד הנע בין 1 ל-5 טון. מלגזה זו נראה לרוב בתעשיות ומפעלים גדולים ורחבים שעבודתם מתקיימת במרחבים פתוחים, כשבהם ישנו צורך תמידי בשינוע של סחורה וציוד רב לאורך רוב שעות העבודה.

שימוש רחב במלגזות אלו ניתן לראות בתעשיות העוסקות באחסון ושינוע של עצים, בין אם מדובר על שינוע של עצים וגזעים מהשטחים עצמם ובין אם העברתם כסחורה מהמחסנים למשאיות (למאמר על ההבדל בין מלגזת דיזל ומלגזה חשמלית).

מלגזות העמסה צידיות

מלגזות העמסה צידיות, המוכרות כ- Side Loader, מהוות סוג נוסף של מלגזות דיזל. מלגזות צידיות ניתן לראות במרכזי תעשייה המתמחים באחסון ובייצור של מוצרי פלדה כבדים וארוכים.

מפעיל המלגזה נמצא בתא צדדי, כשמלגזה זו מאפשרת העמסה ופריקה ללא הצורך לבצע פנייה לכיוון ההעמסה או הפריקה. מלגזת דיזל זו מצטיינת בניווט בתוך מעברים צרים ובשינוע של מוצרים ארוכים, דוגמת צינורות ועצים.

מלגזת איזון נגדי

מלגזת איזון נגדי, שאותה ניתן למצוא גם בדגמים של מלגזות חשמליות, הינה מלגזה המאופיינת במזלגות מלפנים, כשמצידה השני של המלגזה ישנה משקולת המאפשרת איזון כנגד המטען שנישא על ידי המלגזה.

מלגזה זו מאופיינת בזרועות קצרות, ועל כן היא מתאימה למרחבי תעשייה בהן ניתן לנוע עם המלגזה ישירות אל המטען או הסחורה שאותה צריך לשנע. הגרסה האידיאלית של מלגזה זו היא גרסת שלושת הגלגלים, כשזו מאופיינת ביכולת תמרון רחבה ומאפשרת, בין היתר, לביצוע של סיבוב במקום ונסיעה במעגלים.

צרכים שונים מצריכים שימוש במספר סוגים נפוצים של מלגזות דיזל

כיום, כשמרחבי תעשייה וחקלאות הפכו למורכבים יותר, רבים מאותם מקומות מבינים במהרה כי עליהם לעשות שימוש במספר סוגים של מלגזות דיזל, בעבור הצרכים השונים הקיימים אצלם.

שילוב של מספר סוגי מלגזות דיזל, מאפשר עם הזמן ייעול של העבודה, כשלכל מלגזה הגדרה ברורה של יכולות, כשמפעיליהן זוכים להתמקצע ולמקסם את יכולתן של מלגזות הדיזל השונות.

מדריך לתחזוקת טרקטור חקלאי

חקלאים ומשקים בישראל מודעים לחשיבות הרבה בתקינות של כלי הרכב השונים המשמשים אותם ובראשם הטרקטורים החקלאיים. חלק מהיכולת ליהנות מאותם טרקטורים זמן רב, קשור לעובדה כי אלו זקוקים לתחזוקה מלאה ושוטפת.

נתונים שפורסמו על ידי אתר האינטרנט הישראלי Agrinews, מראה כי ב-2022 נרכשו בישראל כ-877 טרקטורים חדשים לחקלאות, כשכמות הרכישות מצביעה על מגמה חיובית מ-2021, בה נרכשו כ-831 טרקטורים המשמשים לחקלאות.

השימוש הרחב בטרקטורים חקלאיים בישראל, מדגיש כמובן את הצורך של חקלאים ובעלי משקים להכיר מקרוב כיצד ניתן לשמור ולתחזק את אותם כלים מסיביים ומשמעותיים. בכתבה שלפניכם ניגע במספר דגשים חשובים הנוגעים לתחזוקה נאותה של אותם טרקטורים.

מהו בעצם טרקטור חקלאי?

מדריך לתחזוקת טרקטור חקלאי

טרקטור למטעים מהווה כלי מרכזי ומשמעותי בתחום החקלאות ומשמש ככלי שמיש בכל שלבי הגידול. ביכולתו של כלי זה לגרור כלים אחרים ובהובלת ציוד לעיבודים ויבולים שנקטפו. טרקטורים חקלאיים שמישים ומשמעותיים הן במשקים חקלאיים רחבים וגם באלו הנחשבים לבינוניים וקטנים.

עריכת בדיקות תקופתיות בהתאם להוראות היצרן

כמו בכל כלי רכב, גם בטרקטורים חקלאיים (למאמר על סוגי טרקטרים) חשוב לערוך בדיקות תקופתיות רחבות בהתאם להוראות היצרן. ברוב הדגמים, בדיקה תקופתית מלאה של הטרקטור החקלאי צריכה להיערך בכל שישה חודשים.

בבדיקות תקופתיות אלו תיערך, בין היתר, בדיקה על ידי מכונאי שיבחן את הבלמים, כשבדיקה זו אמורה לכלול בדיקה יסודית ורחבה ובה גם בחינת יכולת מערכת הבלמים לבלום כל גלגל בנפרד. לצד זאת, יבחן המכונאי את ציריות הטרקטור (הציריות הינן חלק ממערכת ההנעה של כלי רכב ומטרתן להעביר את התנועה הסיבובית מהמנוע ותיבת ההילוכים אל הגלגלים עצמם), מהירות סיבובי המנוע ותפקוד של חלקים חיוניים אחרים.

לצערנו הרב, ישנם מקרים בהם חקלאים ומשקים רבים בוחרים לדחות או לפסוח על אותן בדיקות תקופתיות, הן בעבור חיסכון בהוצאות הטיפול והן בעבור הצורך התלותי והיומיומי שיש בטרקטור החקלאי.

התנהלות זו מובילה, בסופו של דבר, להעצמה של בעיות זניחות ופשוטות, כשאלו הופכות לבעיות שבגינן אותם חקלאים יצטרכו להשבית את אותם טרקטורים לזמן הרב ולשלם סכומים גבוהים יותר בשיקום וטיפול שלהם במוסכים וסדנאות שונים.

מניעת היווצרות חלודה

יצרנים בינלאומיים המתמחים בייצור של טרקטורים לחקלאות מודעים לעובדה כי מדובר בכלי רכב המיועדים להתמודד עם מפגעי מזוג אוויר שונים, בין אם מדובר על טמפרטורות קצה של חום וקור ובחשיפה למשקעים ולחות רבה.

חשיפה למשקעים ולחות רבה של טרקטור חקלאי עלולה להוביל לפגיעה בחלקים מסוימים בטרקטור. על מפעילי הטרקטור להיות רגישים ומודעים לאותם חלקים המועדים לצבירה של חלודה, דוגמת ברגים וצירים.

שימוש בחומרים נוגדי חלודה ובשימון החלקים השונים בשמן יאפשרו לאותם חלקים קטנים וחיוניים להימנע מבלאי ושחיקה. במרחב הדיגיטלי ניתן למצוא סרטונים ומאמרים רבים העוסקים בתחזוקה נאותה של חלקים המועדים לחלודה, כשההמלצה לאותם מפעילים להכיר וליישמם דרך קבע.

שימוש בחלקי חילוף מקוריים?

העבודה האינטנסיבית והיומיומית בטרקטורים חקלאיים תוביל, בסופו של דבר, לצורך בהחלפה של חלקים שונים שנשחקו ונוצלו עד תום. במקרים אלו, חקלאים ומשקים רבים, יצטרכו להחליט האם לרכוש חלק חילוף מקורי, או יש וכדאי להסתפק בחלק חילוף שאינו מקורי או כזה המוגדר כיד שנייה.

המקור להתלבטות האם לרכוש חלק חילוף מקורי, נוגע כמובן למחיר הגבוה של חלקי חילוף מקוריים לעומת התחליפים שניתן למצוא בשוק חלקי החילוף לטרקטורים. מדובר, לרוב, בהפרשים משמעותיים המובילים חלק מהחקלאים והמשקים לא לעמוד בפיתוי ולהעדיף לרכוש חלקי חילוף שאינם מקוריים.

הבחירה בחלקי חילוף מקוריים, על אף עלותם הגבוהה, יש בה להבטיח את המשך כשירות הטרקטור החקלאי ומבטיחה כי בחרתם לתחזק את כלי העבודה שלכם באופן ראוי שיאפשר לכם שקט נפשי והידיעה כי לא נכונו לכם תקלות בלתי צופיות בהמשך.

איך מתחזקים מלגזות חשמליות?

כלי צמ"ה שונים, המהווים כלים מסיביים בהם עושים שימוש יומיומי במרחבי תעשייה שונים, מצריכים תחזוקה מקיפה וראויה, כשתחזוקה זו מאפשרת לאותם כלים לפעול באופן ראוי לאורך זמן ומבטיחה כי אותם כלים אינם מסכנים את מפעיליהם.

אחד מכלי הצמ"ה המשמעותיים והמרכזיים, בהם עושים שימוש בתעשיות רבות בישראל, הן המלגזות, כשכיום ניתן לראות שימוש רחב במלגזות חשמליות. אלו נחשבות למלגזות מהדור החדש, כשגם אלו מצריכות תחזוקה ראויה לאורך זמן.

בצ'פניק תוכלו ליהנות ממבחר מלגזות חשמליות מחברות בינלאומיות מובילות. ברכישה של אותן מלגזות חשמליות, לוקחים על עצמן תעשיות שונות את האחריות לתחזוקה נאותה שלהן, כשהיצרניות עצמן מספקות לרוכשים את המידע הרלוונטי לתחזוקה ראויה ומלאה.

תחזוקה שגרתית בהתאם להוראות היצרן

הבסיס לתחזוקה נאותה של מלגזה חשמלית מתחיל מתחזוקה שגרתית שלה, כשזו צריכה להיעשות בהתאם להוראות היצרן.

תחזוקה שגרתית של מלגזה חשמלית מתחילה מסדרת בדיקות שיש לערוך בתחילת יום עבודה. בדיקות אלו כוללות בדיקה של מערכת ההיגוי, תקינות דוושות הרגל, מערכת התאורה, המראות, מגבים, הצופר ומערכת המחוונים והשעונים. בדיקות שגרתיות נוספות ומשמעותיות יותר כוללות בחינה של מערכת ההרמה ותקינות הצמיגים.

במידה ואותן בדיקות שגרתיות מצביעות על תקלה כלשהי, יש לדאוג לתיקונן המלא בטרם נתפנה לעבודה עם המלגזה. ביצוע התיקון חשוב ומשמעותי בכדי להימנע ממצב בו התקלה מתרחבת וממקרים שאותה תקלה, הנחשבת ל"קטנה ומזערית", עלולה להוביל לפציעה או פגיעה בעובדים.

תחזוקה נכונה בטעינת הסוללה

היבט חשוב ומשמעותי בתחזוקת מלגזה חשמלית נוגע לטעינה נכונה וראויה של הסוללה, כשגם כאן קיימת חשיבות רבה בטעינת הסוללה על פי ההוראות המדויקות של היצרן.

לאותן סוללות חשמליות יש מספר מחזורים, מה שאינו מאפשר לנו להטעינן באופן שרירותי, אלא להתמיד בטעינה בהתאם ללוח הזמנים שלה. טעינת סוללת המלגזה באופן שרירותי ונוח לנו יוביל לקיצור חייה בצורה משמעותית.

ברוב המלגזות החשמליות, כלל האצבע הוא בטעינה שלהן לאחר כשמונה שעות עבודה רציפות ובמקרים בהן הסוללה ריקה מ-30% ומטה. נקודה נוספת וחשובה היא בהטענת הסוללה עד הגעתה ל-100%.

דבר נוסף וחשוב בנוגע לתחזוקה נאותה של הסוללה, נוגע להימנעות ממצבים בהם הסוללה ריקה לאורך יום אחד ויותר מכך. מקרים אלו עלולים להוביל להתפתחות של סולפטציה – מצב בו לוחות המצבר גורמות לאטימות לוחות היונים ולהפסקת יצירה של אנרגיה חשמלית.

את טעינת הסוללה יש לבצע בסביבה קרה של 15 מעלות צלזיוס ופחות מכך. בחללי תעשייה סגורים או סגורים למחצה חשוב לדאוג לחלל המספק טמפרטורות אלו ומאפשר טעינה תקינה של הסוללה.

הקפידו על טיפולים שגרתיים בזמן

כפי שאנו מכירים את החשיבות בביצוע טיפולים בזמן לרכבים הפרטיים שלנו, הדבר בהחלט מקבל משנה תוקף בכל הנוגע לתחזוקה ראויה של מלגזות חשמליות. עם רכישתן של אותן מלגזות ייקבעו גם זמני הטיפול שלהם, כשעליהן חשוב להקפיד.

הקפדה על טיפולי תחזוקה שגרתיים בזמן הינה קריטית. במרחבי תעשייה שונים קיימת בחלקם רעה חולה, בשל הרצון להמשיך ולספק תפוקה יומיומית, ובכך נוצרים מצבים בהם פוסחים או דוחים במספר חודשים טיפולי תחזוקה משמעותיים שיש לבצע לאותן מלגזות חשמליות.

הימנעות מטיפול שגרתי בזמן של אותן מלגזות חשמליות, יוביל בסופו של דבר לפגיעה משמעותית בהן בהמשך, כשאלו יושבתו או שיש ותפוקתן תפחת באופן דרסטי. במקרים בהן אותן מלגזות יושבתו, הדבר יוביל לפגיעה רחבה יותר בתפוקה היומיומית ולהוצאות כספיות רחבות יותר בעבור תיקונן.

על מנת לאפשר תחזוקה בזמן של צי המלגזות החשמליות, על קציני העבודה במרחבי התעשייה השונים לבנות מערך תחזוקה מדורג של אותן מלגזות. מערך שיאפשר טיפול תחזוקתי בזמן הראוי, אך באופן שיצמצם למינימום את הפגיעה בתפוקה היומיומית.

דברים שכדאי לדעת על מלגזות חשמליות

השימוש הרחב במלגזות חשמליות במגוון רחב של תעשיות, מוביל לשאלה מה בעצם מייחד את אותן מלגזות לעומת מלגזות אחרות, כשמענה לשאלה זו מאפשר להבין לעומק את יתרונותיהן.

אנו בצפניק מודעים לצורך הגובר של תעשיות בישראל ובעולם במלגזות חשמליות, כשבאתר האינטרנט שלנו ניתן ליהנות ממלגזות חשמליות מהחברות הבינלאומיות המובילות בעולם.

הביקוש הרחב למלגזות חשמליות בתעשיות השונות קיבל ביטוי במחקר שנערך על ידי grandviewresearch.com, כשהנתונים מצביעים כי בשנת 2020, שנה בה נגיף הקורונה היכה בחוזקה בתעשיות רבות ברחבי העולם, סך המכירות של מלגזות חשמליות בארה"ב הגיע לסכום של 5.5 ביליון דולרים, כשבשנת 2021 הסכום הגיע ל-5.8 ביליון דולרים.

המחקר של grandviewresearch.com מעריך כי בשנת 2022 גודל שוק המלגזות העולמי נע סביב סכום של 39.15 ביליון דולרים, כשהערכות המחקר מצביעות על קצב צמיחה שנתי של 14.9% בין 2023 ל-2030.

תחזוקה זולה של מלגזות חשמליות לעומת מלגזות אחרות

כפי שכבר הבנתם מכתבות קודמות שלנו, תחזוקתן של מלגזות חשמליות מהווה תחזוקה זולה, קלה ופשוטה יותר.

מדובר על מלגזות בהן קיימים פחות חלקים נעים לעומת מלגזות דיזל ודומיהן. צמצום החלקים הנעים במלגזות אלו מקל על התחזוקה שלהן לאורך זמן, מפחית את הסיכונים לתקלות חוזרות ונשנות ובכך נהנות אותן תעשיות, שבחרו במלגזות חשמליות, מזמני השבתה נמוכים, כשמנגד אותן מלגזות מאפשרות ביצוע גבוה של יעילות לאורך זמן.

מלגזות חשמליות ידידותיות לסביבה

מלגזות חשמליות מהוות כלי צמ"ה ידידותי לסביבה וזאת למול העובדה כי מדובר בכלים שאינם מייצרים פליטות מזיקות הפוגעות, בראש ובראשונה, במערכת הנשימה של העובדים בתעשיות השונות.

שימוש במלגזה חשמלית, מהווה בעצם תחליף למלגזות המונעות בדיזל או גז. בכך נמנעות התעשיות גם מיצירת פסולת של נוזלים (דוגמת נוזלי קירור) ושמנים, כשאלו לבדם מזיקים לסביבה ולבטח לעובדים במקום.

שקט תעשייתי במלוא מובן המילה

אחד מהאתגרים הרבים בתעשיות השונות בישראל וברחבי העולם, הוא הרצון ליצור סביבת עבודה כמה שיותר שקטה, לבטח כשמדובר בסביבת העבודה בה נמצאים העובדים במקום בין 8 ל-12 שעות מידי יום.

חלק מהאפשרות לעמוד באותו אתגר מתאפשר באמצעות שימוש בצי של מלגזות חשמליות. אלו, בצורה מובהקת, נחשבות לכלים שקטים יותר המפעילים צליל זמזום נמוך, שרחוק מלהיות צליל שיש בו להוביל לפגיעה במערכת השמיעה של העובדים.

רמות נמוכות של רעש, המתאפשרות באמצעות שימוש נבון במלגזות חשמליות, מסייעות רבות גם בהפחתת רמת העייפות של העובדים, מקלה משמעותית על התקשורת בינם ומאפשרת, במקרים אחרים, לשמוע בצורה נוחה וקלה אותות גיבוי וצופרי אזהרה המופעלים במצבי חירום.

מלגזות בטיחותיות יותר

סיבה נוספת שמביאה תעשיות ישראליות רבות לבחור במלגזות חשמליות נוגעת להיותם של כלים אלה בטיחותיים יותר.

למלגזות חשמליות אין מכלי דלק. הדבר מפחית באופן משמעותי את הסיכון להיווצרות של דלקות בחללי תעשייה שונים, לבטח אם אותם חללים סגורים או סגורים למחצה.

חשוב לציין, שגם סוללות חשמליות הקיימות בכלי צמ"ה שונים ובתוכם מלגזות חשמליות, מהוות חפץ דליק. עם זאת, מדובר בחפץ ש"תרומתו" לדלקה נמוכה יותר ממכלי הדלק, כשכיום במלגזות חשמליות רבות, מיקום הסוללה מוגן ומוסתר באופן שמפחית משמעותית את "תרומת" הסוללות להתרחבות הדלקות.

יכולות תמרון גבוהות ואיכותיות יותר

במרחבי תעשייה צפופים קיימת חשיבות רבה בבחירת של צמ"ה בעל יכולות תמרון גבוהות ואיכותיות. בעבר, נאלצו תעשיות רבות לוותר על שטחי עבודה ואחסון וזאת בכדי לאפשר שימוש במלגזות מסיביות שיכולת התמרון שלהן מוגבלת.

כניסתן של המלגזות החשמליות מאפשר בעצם מהפכה של ממש בכל הנוגע לשיפור ביכולות התמרון של מלגזות. אותן מלגזות, שהן ברמה הפיזית קטנות יותר לעומת קודמיהן, מצטיינות ביכולת תמרון גבוהה, המקבלת ביטוי ביכולת לעבור בקלות במעברים צרים, ברדיוס סיבוב הדוק וצר יותר, במרכז כובד נמוך וביציבות גבוהה גם בעת העברה של כבודה רחבה.

היכולת ליהנות ממלגזות חשמליות בעלות יכולת תמרון גבוהות, הוביל תעשיות רבות לא רק ליעילות אופן עבודתן ברמה היומיומית, אלא גם להצליח ולמקסם בצורה גבוהה יותר את חלל העבודה שלהם, לבטח כשמדובר ביכולת לאחסן ולשנע יותר ציוד באותם חללים.

ההבדלים בין מלגזת דיזל למלגזה חשמלית

בחללי עבודה רבים בישראל יש צורך יומיומי בתפעול של מלגזות, על מנת לבצע משימות הובלה ושינוע בצורה נוחה ובטוחה. באותם מקומות, קיימת לרוב התלבטות האם לבחור ברכישה של מלגזות דיזל לעומת האפשרות ברכישה של מלגזות חשמליות.

תעשיות רבות בישראל יכולים ליהנות כיום ממלגזות דיזל והן ממלגזות חשמליות. מבחר המלגזות המיובאות על ידי צפניק, מגיע מהחברות המובילות בעולם בייצור של מלגזות, כשרכישה של מלגזת דיזל או מלגזה חשמלית, תעניק לכם את כלל הפתרונות להם אתם זקוקים במרחבי התעשייה השונים שלכם.

עלות טעינת הסוללה למול עלות מילוי טנק סולר

במידה ואנו בוחנים את עלות טעינת הסוללה במלגזה חשמלית לעומת עלות טנק סולר של מלגזת דיזל, כאן חשוב להדגיש כי עלות טעינת הסוללה זולה יותר, לבטח כשמדובר בתעשיות להן צי של עשרות מלגזות.

סוללה חשמלית במלגזה חשמלית תעשה בממוצע שימוש בארבע קילוואט עבור כל שעת שימוש במלגזה. בחישוב עלות חשמל של 10 סנטים למלגזה חשמלית בה עושים שימוש של 120 שעות בחודש, עלות טעינת הסוללה תהיה סביב 48 דולרים בחודש.

נתונים מראים כי בשעת עבודה של מלגזת דיזל, זו צורכת בממוצע כ-2.6 ליטרים. כשמחיר הסולר בישראל נע סביב ה-7-8 ₪, אין ספק שמדובר בהוצאה רחבה יותר וזאת בהשוואה לעלות טעינת הסוללות במלגזות חשמליות.

יעילות וזמינות העבודה

לצד העלויות השונות בתחזוקת של מלגזות חשמליות לעומת מלגזות דיזל, תעשיות רבות לוקחות בחשבון את הפרמטרים הנוגעים ליעילות וזמינות העבודה של המלגזות, לבטח כשמדובר בתעשיות המתחייבות לספק הובלה ושינוע בזמנים קצרים.

חשוב להדגיש, כי מלגזות דיזל נחשבות למלגזות חזקות ומסיביות יותר לעומת המלגזות החשמליות. בתעשיות בהן יש צורך להעמיס ולשנע משקלים גדולים, זאת תוך שעות עבודה ממושכות, העדפה הברורה תהיה במלגזות אלו לעומת מלגזות חשמליות.

נקודה נוספת וחשובה שחשוב לתת עליה את הדעת, נוגעת בעובדה כי מלגזות דיזל אינן זקוקות לטעינה, כפי שהדבר נדרש בעבודה ממושכת לאורך שעות רבות לאלו שבחרו במלגזות חשמליות. בתעשיות בהן נעשה שימוש אך ורק במלגזות חשמליות, יש צורך, בשלב מסוים, להטעין את הסוללות החשמליות, מה שמצריך ממנהלי העבודה לסנכרן את זמני הטעינה באופן שלא יפגע בשטף העבודה.

בכל הנוגע לקלות הנסיעה והפעלת המלגזות, כאן דווקא יש יתרון לאותן מלגזות חשמליות. אלו לרוב יהיו קומפקטיות יותר, כשלהן סיבוב רדיוס רחב פחות לעומת מלגזות הדיזל, מה שבהחלט מאפשר לתעשיות בהן חללים קטנים וצרים להעדיף אותן על פני מלגזות הדיזל. אלו, לרוב יהיו מסיביות ומורכבות יותר לתפעול, כשחשוב לחדד ולומר כי במלגזות הדיזל תעשו שימוש בדוושת גז ובלם ללא דוושת מצמד. 

תקנים שיחייבו אתכם לעשות שימוש אך ורק במלגזות חשמליות

כיום, קיימת מודעות רחבה לשלומם של העובדים במרחבי התעשיות השונות בישראל ובמדינות מערביות רבות. כחלק מאותה מודעות רחבה, קיימת התייחסות הנוגעת לחומרים באוויר להם נחשפים העובדים.

שימוש במלגזות דיזל בחללי עבודה סגורים או סגורים למחצה, עלולים להוביל לפגיעה ממשוכת של העובדים במקום, כשאלו נושמים באותם חללים חומרים רעילים שיש בהם להוביל עם השנים לפגיעה בלתי הפיכה במערכות הנשימה.

המודעות הרבה לנושא, הובילה גם לחקיקה ותקנות מחמירות בישראל ובמקומות רבים בעולם וכיום ישנן תעשיות המחויבות לעשות שימוש אך ורק במלגזות חשמליות בתוך חללים סגורים או כאלו הסגורים למחצה ובכך, לאפשר לעובדים, באותם חללים, ליהנות מאוויר נקי בכדי לשמור על בריאותם.

מעוניינים לבחון אילו מלגזות מתאימות לחללי התעשייה השונים שלכם? מוזמנים ליצור קשר עם המקצוענים בחברת צפניק וליהנות ממגוון רחב של מלגזות, תוך התאמתן לצרכים הנקודתיים הנוגעים לתעשייה שלכם.

מחירון מלגזות

תעשיות רבות בישראל עושות שימוש רחב במלגזות, כשאותו כלי צמ"ה מהווה את אחד מהכלים המרכזיים בעבודתם השוטפת. היכולת למצוא אילו מלגזות מתאימות לסוגי התעשיות השונות נעשה, בין היתר, באמצעות מחירון מלגזות.

במרחב הדיגיטלי ניתן למצוא באתרי האינטרנט השונים מחירונים למלגזות. מחירונים אלו מאפשרים לתעשיות השונות להתרשם בצורה מסודרת ורחבה אודות המחירים המוצעים של מלגזות, זאת תוך היכולת לבצע סינונים שונים, בין אם מדובר על מלגזות חשמליות, אלו המונעות במנועי דיזל, מלגזות יד שנייה ועוד.

מדוע יש צורך במחירון מלגזות?

מחירונים של מלגזות מהווים בעצם רשימות מסודרות המאפשרות לתעשיות השונות לקבל תמונה ברורה, נכונה ומהימנה לגבי השווי האמיתי של המלגזות. כך, בעצם, בעת רכישה של מלגזות חדשות וישנות, מתאפשר לאותן תעשיות להבין האם המחירים שהוצעו להם הם מחירים ריאליים.

המידע במחירונים למלגזות מאפשר גם לקבל תמונה רחבה וברורה אודות מגמות שונות הנוגעות לעולם המלגזות. המידע הרב אודות מחיר המלגזות ומאפייניהם, מאפשר למומחים בתחום להבין, למשל, אילו מלגזות מבוקשות יותר בתעשיות מסוימות ואילו מלגזות מועדפות פחות לאורך זמן.  

גם כיום, ניתן למצוא מחירונים המוצאים בדפוס מידי חודש. מחירונים אלו מחולקים בתעשיות שונות, אצל אנשי מקצוע העוסקים בייבוא ושיווק רכבי צמ"ה ובמקומות נוספים. בחוברות אלו, תוכלו להתרשם ממחירונים מעודכנים ומהימנים, כשבחלק נוסף מהעמודים תוכלו ליהנות גם ממאמרים וכתבות הנוגעים לעולם המלגזות.

קביעת מחירי המלגזות במחירונים השונים

במחירוני מלגזות במרחב הדיגיטלי קביעת המחיר של כל מלגזה נעשה בצורה זהה כמעט, כפי שהדבר מתקיים בעת קביעת המחירים של כלי רכב פרטיים.

אנשי מקצוע בתחום הצמ"ה והמלגזות קובעים מהו המחיר הריאלי של כל מלגזה במחירון, תוך התייחסותם לסוג המלגזה, מהו סוג המנוע ונפחו, אילו פונקציות ניתן לבצע באמצעות המלגזה, מהי שנת הייצור, מהו אורך שנות האחריות ומה היא כוללת ועוד.

שימו לב להערות הנלוות בכל מחירון

במרחב הדיגיטלי תוכלו להתרשם ממגוון רחב של מחירונים. חלק מאותם מחירונים אליהם תחשפו יהיו כאלו שפורסמו לפני מספר רב של שנים ויש ומדובר במחירונים בהם רשימה של מלגזות שאינן מיוצרות עוד.

מחירונים של חברות רבות במרחב הדיגיטלי דואגות לעדכן תדיר את רשימת המלגזות. ברובן, בחלק העליון של המחירון תוכלו לראות מהו התאריך האחרון בו המחירון עודכן, כשבאותם עדכונים, אלו האחראיים על המידע במחירון יעדכנו את מחיר המלגזות (בהתאם לשוק ותנודותיו), יוסיפו לרשימה מלגזות חדשות וייגרעו כמובן מלגזות שכבר אינן בייצור.

קיבולת המלגזה

נתון מרכזי במחירוני מלגזות נוגע לקיבולת המרבית שיש לכל מלגזה. עבור תעשיות רבות, הנתון לקיבולת המלגזה מהווה את אחד מהפרמטרים המרכזיים עבורם וטבעי שאותו נתון יהיה נתון מרכזי בכל מחירון מלגזות.

במחירונים ניתן יהיה להבחין במבט ראשון כי מלגזות להם קיבולת העמסה גבוהה יותר, יהיו מלגזות יקרות יותר. בחלק מהמקרים, ניתן יהיה למצוא מלגזות שמחירן פי שניים ממלגזות אחרות, כשההבדל המרכזי במחיר נקבע, כאמור, בשל קיבולת ההעמסה.

סוגי המלגזות

נקודה נוספת ומשמעותית במחירוני מלגזות הן סוגי המלגזות. ישנם מחירונים בהם תוכלו להתרשם ממגוון של מלגזות חשמליות ומלגזות דיזל ברשימה אחת, כשישנם מחירונים ייחודיים לסוג מסוים של מלגזות.

במידה ואתם יודעים מראש כי אתם זקוקים למלגזה חשמלית או מלגזת דיזל, רצוי כמובן לאתר מחירונים שרשימתם כוללות את המלגזות הרלוונטיות לכם. ברוב המקרים, מחירונים אלו יהיו מעודכנים יותר ויכללו רשימה רחבה יותר של מלגזות הרלוונטיות לכם, זאת תוך היכולת להעמיק במאפיינים שונים שיש וחשובים לכם וזאת בהתאם לצרכי התעשייה שלכם.

היתרונות של מלגזות חשמליות

מפעלים רבים בישראל בוחרים באפשרות של מלגזות חשמליות וזאת לעומת חלופות אחרות. הבחירה במלגזה מסוג זה בא לידי ביטוי באמצעות מספר יתרונות יחסיים שעליהם נרחיב בכתבה שלפניכם.

הבחירה במלגזות חשמליות בקרב חלק ניכר מלקוחות צפניק נובעת מהעובדה כי מלגזות אלו מאפשרות ללקוחות החברה לבצע בצורה נוחה, בטוחה ויעילה את מטלות היומיום במפעלים השונים.

על מנת שנוכל להבין מדוע מלגזות אלו כה פופולריות בשנים האחרונות, נדגיש בכתבה זו את יתרונותיהן היחסיים.

מלגזות בעלות מודעות סביבתית

במפעלים רבים בישראל קיימת כיום מודעות סביבתית הדוקה ורחבה יותר, כששילוב של מלגזות חשמליות תורם בצורה משמעותית להפחתת טביעת הרגל הפחמנית שלהן.

השימוש באותן מלגזות חשמליות מוביל לייצור אפסי של פליטות גזים, מה שתורם משמעותית להשפעה הסביבתית הרחבה, הן במפעלים עצמם, במעגלים הרחוקים יותר וכמובן ביכולת לשמור על בריאות העובדים במקום.

עלייה ביעילות האנרגיה

ברוב המלגזות החשמליות נעשה שימוש בסוללות ליתיום-יון (Li-ion) או שימוש בסוללות עופרת חומצה. מדובר על שני סוגים של סוללות נטענות המאפשרות למלגזות החשמליות עלייה של 30% ביעילות האנרגטית שלהן.

בהקשר הרחב של אותה מודעות סביבתית, בה נגענו קודם, כשמדובר בסוללות עופרת חומצה, העופרת באותן סוללות ניתנת למחזור ושימוש חוזר.

הפחתה משמעותית ברעש המלגזות

מלגזות חשמליות, לצד כלל כלי הרכב החשמליים כיום, מהוות כלי צמ"ה המייצרים רעש מופחת באופן משמעותי, לעומת מלגזות בעלי מנועי בערה מסורתיים.

היכולת של העובדים במפעל ליהנות מסביבת עבודה שקטה, מאפשרת להם, בראש ובראשונה, לתקשר בצורה יעילה יותר ואף מפחיתה את הסיכון לפגיעות בשל היכולת לשפר את התקשורת בין כולם.

מחקרים הראו, כי בסביבת עבודה יומיומית רועשת, מהווה בסיס להתפתחות של כאבי ראש, מתח ועייפות, כשההשפעות לטווח הארוך מצביעות על נזקי שמיעה ואף אובדן שמיעה לצמיתות.

יכולת תמרון רחבה יותר

מלגזות חשמליות מהוות את המלגזות החדישות כיום בתחום ומכאן שהן גם נהנות מהנדסת אנוש ברמה הגבוהה ביותר, מה שמאפשר למפעלים רבים ליהנות ממלגזות בעלות יכולת תמרון גבוהה. זאת באמצעות ייצור של מלגזות חשמליות בעלות שלדה קטנה יותר וכאלו המאפשרות סיבובים פחות רחבים, מה שהופך אותן ליעילות במפעלים ומחסנים צרים וצפופים.

לצד יכולת התמרון הגבוהה, מצוידות אותן מלגזות במערכת תאורה איכותית, המאפשרת למפעילים קו ראייה רחב וברור וכזה המאפשר להם להפעיל את המלגזה בצורה קלה ופשוטה ובכך לשמור על בטיחותם ובטיחות העובדים סביבם.

עיצוב ארגונומי ברמה גבוהה

היבט נוסף שבולט במלגזות חשמליות נוגע לעיצוב ארגונומי ברמה גבוהה, המאפשר למפעילי המלגזות חווית נהיגה והעמסה נעימה ויעילה וכזו השומרת על בריאותם וכשירותם ובכך אף תורמת, לאורך זמן, לצמצום מתמיד ומשמעותי בכל הנוגע להשבתתם של מפעילים, לבטח אם מדובר על מפעלים ותיקים.

במסגרת אותו עיצוב ארגונומי במלגזות חשמליות, נהנים המפעילים ממערכת בקרה הידראולית המגיבה ומותאמת לכוח הקפיצים, משענת יד מתכווננת המבטיחה תמיכה אנטומית מלאה, דוושות גז ובלם מתכווננות ומותאמות לגובה הנהג וגודל כף רגלו ושיפורים נוספים המייצרים מינימום רעידות וכלי בעל מערכת בלימה איכותית ומשופרת.

תחזוקה נמוכה לאורך זמן

מלגזות חשמליות כוללות פחות רכיבים מכניים לעומת מלגזות ישנות יותר, מה שהופך אותן לכלי צמ"ה הדורשים תחזוקה מופחתת וזולה יותר לאורך זמן. עם אותן מלגזות לא תידרשו למילוי או החלפה של נוזלים ולבטח תתקלו בפחות בעיות מכניות לאורך זמן, כשאלו היו משביתות את אותן מלגזות ישנות למספר רב של ימי עבודה.

אנו בצפניק רואים בלקוחות שלנו נכס חשוב ומשמעותי ומעמידים לרשותם מבחר רחב של מלגזות חשמליות מבית HYSTER.

ראיתם מלגזה חשמלית שיכולה להתאים לכם בקטלוג שלנו? מוזמנים ליצור קשר בטלפון 03-9533200.

סוגי טרקטורים

הטרקטורים מהווים כלי רכב כבדים להם שימוש רחב בענפי החקלאות, התעשייה והבניין. בעזרתם מתאפשר לבצע גרירה והעברה של ציוד, כלים וחומרים בצורה קלה, זהירה ויעילה. בכתבה שלפניכם נעמיק אודות סוגי הטרקטורים העיקריים הקיימים כיום.

לנדיני סליידר
טרקטורים

בישראל, ענף החקלאות, הבנייה והתעשייה עושה שימוש רחב בטרקטורים המהווים כלי צמ"ה מרכזיים בכל פרויקט קטן וגדול. חלק ניכר מאותם ענפים נהנה ממכירה והשכרה של טרקטורים מסוגים שונים באמצעות חברת צפניק.

הטרקטורים הראשונים

הטרקטורים הראשונים, המונעים באמצעות מנוע קיטור, היו אמנם איטיים ורועשים, אך הצטיינו בכושר גרירה מסיבי ויעיל, כשהם מצוידים, בגלגלים רחבים העשויים ברזל, לא פעם לצד זחלים מסיביים, וזאת בכדי להתגבר על קרקע רכה ובוצית.

בסוף אותה מאה, החל פיתוח של טרקטורים בעלי מנוע בעירה פנימית, כשבתחילת המאה ה-20 נמכרו טרקטורים בעלי מנוע קיטור לצד טרקטורים עם מנוע בעירה פנימית, עד שבמהרה השתלטו האחרונים על שוק הטרקטורים במדינות רבות.

טרקטורים חקלאיים – שלושה סוגים עיקריים

שימוש נפוץ ורחב של טרקטורים ניתן לראות במשקים חקלאיים. הטרקטורים בענפי החקלאות משמשים ככלים המאפשרים ריסוס והשקיית שדות, כמלגזות במטעים, ככלי כיסוח וריסוק גזם ואף ככלים המאפשרים את עיבוד השדה, כמחרשות, הזרעה ועוד.

הגיוון הרב של הטרקטור בעבודות השדה מתאפשר למול העובדה כי טרקטורים מיועדים למשוך ולדחוף כלים נוספים המיועדים לחקלאות, כמו למשל עגלות, אפרונים ושאר נגררים.

טרקטור מטעים

הסוג הראשון מבין השלושה הוא טרקטור מטעים. טרקטור מסוג זה תוכלו למצוא באתר של צפניק המיובא מחברת LANDINI האיטלקית, ובו ארבעה דגמים שונים (שני דגמים בעלי קבינה סגורה ושני דגמים פתוחים בעלי קשת מתקפלת).

טרקטור מטעים מאופיין כטרקטור צר ונמוך שאותו נראה לא פעם במטעים קטנים ומצומצמים. טרקטורים אלו נהנים מהספק של 40 עד 100 כוחות סוס (באתר של צפניק תוכלו ליהנות מטרקטור מטעים מדגם REX4 המגיע לכדי 112 כוחות סוס) וביכולת הרמה מרבית של 1,000 ק"ג (גם כאן, הטרקטורים של צפניק מאפשרים לחקלאים ליהנות מכוח הרמה בזרועות הטרקטור של יותר מ-2,000 ק"ג).

טרקטור מטעים נחשב לכלי אמין המאפשר נהיגה בסוגי עפר שונים ואף בנהיגה בדרכים סלולות.

טרקטור לגידולי שדה

הסוג השני של הטרקטורים החקלאיים הם הטרקטורים המיועדים לגידולי שדה. כאן ניתן לעשות הבחנה גסה בין טרקטורים המיועדים לגידולי שדה קטנים וטרקטורים המיועדים לגידולי שדה רחבים יותר.

טרקטור המיועד לגידולי שדה קטנים נהנה מהספק הנעה בין 100 ל-150 כוחות סוס והוא מתאים לגידולי שדה של ירקות, כשלו יכולת הרמה של עד 2,000 ק"ג. הסוג השני של הטרקטור, המיועד לגידולי שדה רחבים, הינו בעל הספק של מעל ל-150 כוחות סוס, בעל יכולת לעבוד ולעבד אלפי דונמים וכולל יכולת הרמה של 10 טון.

טרקטור זחלי

טרקטור זחלי, בדומה לטנקים, מצויד בזחלים, כשישנם טרקטורים בהם זחלים בשילוב של שני גלגלים קדמיים. מדובר על טרקטורים ישנים יותר, המאופיינים כטרקטורים מסיביים ואיטיים, אך כאלו שעדיין נמצאים יעילים עבור לא מעט חקלאים ומשקים בישראל.

התאמת סוג הטרקטור לצרכים שלכם

אנו בחברת צפניק מודעים לחשיבות הרבה הקיימת בהתאמה של הצמ"ה שלכם לפרויקטים השונים שאתם מקדמים בתחום החקלאות, התעשייה והבנייה. הדבר מקבל משנה תוקף גם בעת רכישה או השכרה של טרקטורים ומכאן שאנו, בצפניק, מאפשרים ללקוחותינו ליהנות ממגוון רחב של כלים מהמותגים המובילים בעולם.

מעוניינים להתאים לפרויקטים שלכם את הטרקטור הנכון?

מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון 03-9533200

מלגזות למפעל – מלגזה חשמלית מול מלגזת דיזל

מפעלים רבים בישראל ובעולם עושים שימוש רחב במלגזות. אלו מאפשרות תפוקת עבודה רבה בכל יום עבודה, זאת לצד היכולת לעבוד בצורה בטוחה ויעילה. בשוק המלגזות קיימת הבחנה בין שני סוגים – מלגזות חשמליות ומלגזות דיזל.

המלגזות, כחלק מצמ"ה הכרחי במפעלים רבים, הופכות עם השנים למשוכללות ויעילות יותר. בישראל, נהנים מפעלים רבים מהיכולת לרכוש או לשכור מלגזות וציוד צמ"ה ברמה גבוהה מחברת צפניק.

בכתבה שלפניכם נעמיק אודות ההבדלים בין מלגזה חשמלית למלגזת דיזל.

מהם היתרונות היחסיים של מלגזה חשמלית?

מלגזות חשמליות יהיו לרוב מלגזות נוחות וקלות יותר לנהיגה ותפעול, כשרדיוס הסיבוב שלהן נמוך יותר לעומת מלגזות דיזל, מה שהופך אותן יעילות וכדאיות במרחבי עבודה צרים וצפופים. נוחות הנסיעה במלגזה חשמלית, לעומת מלגזת הדיזל, נעוץ גם בעובדה כי במלגזה זו שתי דוושות בלבד (דוושת נסיעה ובלם) וזאת לעומת דוושת קלאץ' במלגזות הדיזל.

בכל הנוגע לעלויות התחזוקה, עלויות המלגזות החשמליות נמוכות יותר, זאת גם בשל העובדה כי במלגזות אלו קיימים מספר נמוך יותר של חלקים נעים לעומת מלגזות דיזל. עבור מפעלים וחללים בהם מאוחסן מזון, השימוש במלגזה חשמלית מחייב וזאת בשל העובדה כי אותם חללים סגורים שבהם מזון, השימוש במלגזת דיזל יוביל במהרה לפגיעה וזיהום של המזון.

מה חשוב להכיר בכל הנוגע לבחירה במלגזה חשמלית?

לצד היתרונות היחסיים והבולטים בבחירה במלגזות חשמליות, יש להכיר מספר נקודות חשובות הנוגעות לרכישתן.

נקודה חשובה שיש לקחת בחשבון נוגעת לעלות ראשונית גבוהה של מלגזות אלו וזאת בשל המחיר הנוסף שיש לשלם על המצבר והמטען של המלגזה. עבור מפעלים העובדים 24/7 חשוב לקחת בחשבון כי בעת הטענת המלגזות החשמליות, אלו בעצם מושבתות ואין אפשרות לעשות בהן שימוש.

היבט נוסף שיש לקחת בחשבון , מתייחס לכך שמלגזות חשמליות אינן מומלצות במפעלים בהם עבודת המלגזות מתבצעת בחלקה או בשלמותה באוויר הפתוח, לבטח בעונת החורף הגשומה. שימוש במלגזות חשמליות באזורים לחים וגשומים עלול להוביל לבעיות ברכיבים החשמליים השונים ולהוביל למספר רב של תקלות בפרקי זמן קצרים, עד לכדי להשבתה ממושכת של אותן מלגזות.

מהם היתרונות היחסיים של מלגזות דיזל?

מלגזות דיזל נחשבות למלגזות אידיאליות עבור מפעלים שעבודתם נעשית באוויר הפתוח. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי החלופה לכך לא אפשרית (כפי שהרחבנו קודם) וזאת לצד העובדה כי השימוש במלגזות דיזל כולל פליטה של אדים ועשן, כשעדיף שאלו ייפלו לאוויר הפתוח ולא בתוך חלל סגור.

יתרון נוסף ובולט של מלגזות הדיזל נוגע לחסכוניות שלהן לאורך זמן לעומת מלגזות חשמליות ואף מלגזות גז. טנק של 50 ליטרים סולר ישמש כל מלגזת דיזל לשעות רבות של עבודה, כשהפעלה של מספר מלגזות דיזל בכל יום עבודה, תוביל לחיסכון רוחבי משמעותי בהוצאות לעומת החלופות הקיימות.

מבחינת ביצועיים, מלגזות הדיזל מצטיינות ביכולות הרמה טובות יותר ובמהירות והאצה גבוהים. היכולת להוסיף למלגזות כלים, דוגמת קלשונים או חבקים הידראוליים, אפשרי וקל יותר וזאת למול היכולות הגבוהות של מנועי הדיזל, כשהוספה של אותם כלים למלגזות חשמליות עלולות להוביל בזמן קצר להיחלשות המצברים.

מה חשוב להכיר בכל הנוגע לבחירה במלגזת דיזל?

לצד היתרונות היחסיים בבחירה במלגזת דיזל, יש לקחת בחשבון כי מדובר בכלים רועשים הפולטים לאורך עבודתם גזים ועשן שאינם ידידותיים לנו וכאלו שעלולים אף להוביל, במפעלים סגורים או סמי סגורים, להפעלה של גלאי העשן.

גודלן של מלגזות הדיזל רחב יותר לעומת אלו החשמליות. על כן, חשוב לקחת בחשבון כי שילובן בחללי עבודה צרים וצפופים עלול להיות בעייתי ולפגוע ביעילות העבודה לאורך זמן ואף להוביל לתאונות מצערות.

מעוניינים לבדוק איזו מלגזה מתאימה למפעל שלכם? מוזמנים ליצור עמנו קשר עוד היום בעבור רכישה או השכרה של מלגזה, זאת תוך היכולת להתאים את המלגזה הנכונה ביותר לצרכים הייחודיים שלכם.

טרקטור קטן לחקלאות מודרנית

שימוש בטרקטור קטן לחקלאות הופך את עבודת החקלאות בישראל וברחבי העולם לקלה ופשוטה יותר. היכולת לעשות שימוש בצמ"ה קומפקטי יותר מוכיח עצמו במשקים חקלאיים רבים ברחבי הארץ והופך את חברת "צפניק" לשחקנית מרכזית בייבוא של טרקטורים אלו לישראל.

שימוש יעיל בשטחי הגידול השונים מצריך, בחלק ניכר מהמקרים, הקמה של שטח גידול צפוף ומעובה וכזה שמצריך שימוש בטרקטור קטן וכזה המסוגל לעבור במעברים ובמבנים חקלאיים צרים. אנו ב"צפניק" שואפים לספק לחקלאים בישראל טרקטור קטן לחקלאות, כשצמ"ה זה הופך לשימושי ויעיל בשלבים רבים, דוגמת זריעה, זיבול, דישון, קציר ועוד.

המעבר בישראל לטרקטור אופני ובתוכו שילוב של טרקטורים קטנים

טרקטור מטעים לנדיני רקס 3

בישראל, עד סוף שנות ה-40 השימוש בטרקטורים לצורכי חקלאות היה באמצעות טרקטורים הנעים על גבי זחלים, כשהשימוש בהם היה מוגבל, מסורבל ואיטי.

המעבר לטרקטורים אופניים אפשר לחקלאים בארץ ישראל, באותה עת, להרחיב ולשדרג את עבודת גידולי השורה, כשהטרקטורים האופניים החדשים התאפיינו כטרקטורים גבוהים, בעלי צמיגים גדולים, מרווחי קרקע גדולים וכאלו המאפשרים להרחיב את יכולת העבודה איתם.

זיבול ודישון השדות באמצעות טרקטור קטן לחקלאות

אחד מהשלבים החשובים בתהליך הגידול כולל תהליך של זיבול ודישון הקרקע, כשתהליך זה נעשה כיום גם באמצעות טרקטורים קטנים. טיוב הקרקע נעשה באמצעות שימוש בזבל אורגני, כשזבל זה כולל, בין היתר, שימוש בזבל צאן ורפת.

בשנות ה-60 התפתח תהליך הזיבול והדישון וכזה שהפך את הטרקטור לכלי צמ"ה משמעותי ויעיל, כשהחל השימוש במדשנות Vicon מהולנד ובהמשך המעבר למדשנות צנטריפוגליות שהשכיחו בבת אחת את השימוש המסורבל של מדשנות הארגז.

שימוש במדשנות צנטריפוגליות מאפשר כיום תלייה שלהן על גבי טרקטורים בגדלים שונים, כשהמנגנון הקיים במדשנות אלו מאפשר לחקלאים דישון מדויק יותר וזאת בהתאם לצרכים השונים הקיימים באי אלו גידולים.

מלאכת דיש הדגנים באמצעות טרקטור קטן לחקלאות

טרקטור חקלאי

פעילות ענפה נוספת בה ניתן לעשות שימוש בטרקטור קטן לחקלאות היא פעילות הדישה. פעילות שמטרתה להפריד את המוץ (קשקשים עליונים ותחתונים המהווים חלק מעטיפת הפרח במשפחת הדגניים) מן הדגן.

בחקלאות המודרנית נעשה שימוש יעיל במכונות דישה, כשבשנים הראשונות אותן מכונות הופעלו באמצעות מנועי קיטור וכיום הן מופעלות באמצעות טרקטורים. מכונות אלו בעצם מבצעות "בליעה" את האלומות (אגודות שיבולים האסופות יחד) יחד עם חוטי הקשירה, כשלאחר אותה "בליעה" מתבצע תהליך הפרדת המוץ באמצעות תוף דישה ומערכות ניעור, ניפוי ומפוח.

הנעת מכונות הדישה אפשרית גם בשימוש של טרקטור קטן לחקלאות, כשלטרקטור זה נדרש גלגל הנעה ושימוש ברצועת הנעה רחבה.

טרקטור קטן לחקלאות מדגם REX 3 של חברת Landini

ב"צפניק" שמו לעצמם מטרה לספק ללקוחותיהם טרקטור קטן לחקלאות איכותי ויעיל, כשגם כאן הבחירה המושכלת כוללת דגם נוסף של החברה האיטלקית Landini, המאפשרת רכישה של דגם ה-REX 3, תוך היכולת לבחור בין טרקטור קטן עם קבינה סגורה וטרקטור קטן ללא קבינה

הקומפקטיות של ה-REX 3 הפכה אותו לטרקטור קטן המועדף על ידי חקלאים רבים באיטליה ורחבי אירופה. חלק מאותה קומפקטיות מאופיינת במכסה מנוע נמוך הנמצא בגובה של 1.25 מטרים מעל פני הקרקע ורוחב מינימלי של 1.35 מטרים. רוחב המאפשר שימוש יעיל בטרקטור בפרדסים בהן שורות העצים צפופות.

מהירותו המרבית של טרקטור ה-REX 3 היא 40 קמ"ש, מה שמאפשר לחקלאים מעבר מהיר ויעיל בין מספר משקים המרוכזים במתארי שטח רחבים, זאת תוך היכולת לנוע גם על גבי כבישים סלולים. מנוע הטרקטור כולל ארבעה צילינדרים טורבו, מצנן ומערכת הזרקת מסילה משותפת המספקת מומנט לתגובה מהירה, הן בנסיעה בשטח והן בנסיעה על גבי כביש סלול.

מעוניינים לבחון איזה טרקטור קטן לחקלאות מתאים לצרכים שלכם? מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון 03-9533200 או בדואר האלקטרוני sales-team@czapnik.co.il.

הכוח שלכם במטעים

חקלאים רבים העוסקים בגידולי מטעים בישראל יודעים לומר עד כמה חשוב להסתייע בטרקטור המיועד לעבודה בשטחים אלו. עבור רבים מהם, מהווה חברת צפניק את הכתובת המהימנה והאיכותית לכל חקלאי שמחפש טרקטור מטעים למכירה.

שימוש במטעים מהווה אחת מיחידות הייצור בתחום החקלאות המודרנית. מדובר ביחידות ייצור המאופיינות ברוב המקרים בגידול של מטעי עצים, כשהיכולת לתפעל ולעבוד בכל מטע מצריך שימוש נבון בכלי צמ"ה ובראשו טרקטור מטעים.

מטעים בישראל – רקע

הצורך בטרקטור מטעים למכירה קיים גם בקרב חקלאים רבים בישראל. על פי נתונים שהוצגו על ידי מרכז המחקר והמידע של כנסת ישראל בנובמבר 2020, נכון לשנת 2017 כ-24.8% מהמשקים החקלאיים בישראל הינם מטעים (19.3% מטעים ללא הדרים ו-5.5% מטעי הדרים).

למול העבודה כי כמעט רבע מהמשקים החקלאיים בישראלים כוללים מטעים, כשמספרם הכולל מגיע לכדי 7,247 משקים העוסקים בגידולי מטעים, הדבר מדגיש את הביקוש הרב בקרב חקלאים רבים בישראל בטרקטור מטעים למכירה, כשישנם מטעים החולשים על שטחים רחבים, מה שלא פעם מצריך שימוש במספר רב של טרקטורים אלו עבור מטע אחד בלבד.

הצורך בטרקטור בגידולי מטעים

שימוש בטרקטור במטעים הכרחי, כשכלי זה מאפשר לחקלאים ולצוותים שעובדים עימו לבצע מגוון רחב של פעולות, כשחלקן נוגעות באופן ישיר לאופן גידול המטעים והכנת הקרקע וביכולת לשנע בתוך אותם מטעים צפופים כלים ממונעים נוספים, כלי עבודה ועובדים.

השימוש בטרקטור למטעים מתחיל בשלבים הראשונים של הקמת המטעים, כשהחקלאים עושים בו שימוש נבון ומושכל בעיבוד הקרקע לפני נטיעת העצים. למול המגוון הרחב הקיים בנוגע לטרקטורים המיועדים למטעים, יכולים אותם חקלאים לבחור בטרקטור המתאים בצורה מדויקת למתאר המטע שלהם, לבטח במקרים בהם מדובר במטעים שבהם מרווחי השתילה קצרים וצפופים.

השימוש היומיומי בטרקטור מאפשר לצוותים החקלאיים לעמוד ביעדים היומיומיים שלהם, זאת תוך היכולת לחסוך בעמל וזמן יקר במידה והיו בוחרים לעשות שימוש מצומצם בכלי זה. ההשקעה הכספית בכלים אלו, בסופו של תהליך, מוכיחה עצמה כהשקעה רווחית עבור משקים רבים, כשאותם כלים מאפשרים לחקלאיים לנצל בצורה מרבית את שטחי הגידול שלהם, זאת תוך הידיעה כי אותם כלים יאפשרו להם לעמוד בכלל המשימות הנכונות להם לאורך כל עונת הגידול.

טרקטור המטעים REX4 של המותג האיטלקי Landini

אנו בחברת "צפניק" רואים חשיבות רבה בבחירה מושכלת ומקצועית בכל הנוגע לייבוא של טרקטורים לשימוש בחקלאות, לבטח כשמדובר בטרקטור מטעים למכירה. אחד מהמוצרים המובילים בקטגוריית הטרקטורים למטעים הוא טרקטור ה- REX4 של המותג האיטלקי Landini.

ב-Landini הפכו את טרקטור המטעים REX4 לכלי עבודה בעל שיפורים טכנולוגיים ופונקציונליים רחבים לעומת הדגמים הקודמים. לטרקטור יכולת לספק את הצרכים הרבים הקיימים כיום בחקלאות המודרנית, זאת תוך התייחסות ושילוב של טכנולוגיות חדישות הנוגעות לנוחות מרבית עבור מפעילי הטרקטורים, עיצוב חדשני וארגונומיה ברמה הגבוהה ביותר.

כושר ההרמה של זרועות ה-REX4 מגיע למשקל מרבי של 2.7 טון, כשלטרקטור כ-24 הילוכים (12 הילוכים קדמיים ו-12 אחוריים).

התאימו את טרקטור המטע שלהם לצרכים שלכם

ב-Landini דאגו שדגם ה-REX4 יהיה לדגם שיוכל להתאים למספר מגוון ורחב של מטעים, כשתחת דגם זה נהנים החקלאים משישה תת דגמים שונים של ה-REX4: דגם F המותאם למטעים מסורתיים יותר המאופיינים כיום כמטעים קטנים ובינוניים; דגם S למטעים צרים וכאלו הנמצאים בשלב מוקדם בהם נשתלו עציצים נמוכים; דגם GE המותאם למטעים נמוכים ובעל יכולת לעבור תחת ענבי יבול נמוכים; דגם GB המיועד למטעי חממות (דוגמת מטעי הבננות בחוף הכרמל); דגם GT למטעים רחבים המותאם בעצם גם כטרקטור לעבודה בשטחים פתוחים; דגם V המיועד למטעים צרים כשבהם עושים שימוש רחב בכרמים.

מעוניינים בטרקטור מטעים למכירה? מוזמנים לפנות אלינו עוד היום בטלפון 03-9533200 או בדואר האלקטרוני sales-team@czapnik.co.il

20 טון של איכות

מלגזות מהוות צמ"ה נפוץ ושמיש בלא מעט תעשיות וחללי עבודה שונים ומגוונים בישראל. המלגזות משמשות להעברת משאות בתוך מרחבים מצומצמים יחסית, כשבעזרת שיני המנוף שלהן ניתן אף למקם משאות כבדי משקל במדפים גבוהים ומרוחקים.

אחת מהמלגזות המשמשות תעשיות רבות היא מלגזה 20 טון. גם בתחום זה, ישראלים רבים בוחרים במלגזות של "צפניק" וזאת בעבור היכולת ליהנות ממלגזות אמינות המאפשרות לבצע משימות רבות בכל מתחמי התעשייה השונים, זאת לצד שמירה על בטיחות המפעילים.

כיצד מוגדרת המלגזה בישראל?

על פי תקנות התעבורה – 1961 המלגזה בישראל מוגדרת כ"מכונה ניידת בעלת תורן או זרוע שליפה, שלהם מחובר מזלג או התקן אחר המיועדים להרמה ולשינוע של משאות". על המלגזה להיות מוגדרת כזו ברישיונה, כשהיא "מכוונת בידי אדם האוחז בה" ואינה מיודעת בשום מצב ככלי רכב שאמור לשנע נוסעים או את הנהג עצמו.

אלו שני סוגים של מלגזות תמצאו בצפניק?

ביקור באתר האינטרנט של "צפניק" יאפשר לכם להבין כי קיימת הבחנה בין שני סוגים עיקריים של מלגזות – מלגזות המונעות במנוע דיזל ומלגזות חשמליות.

מלגזות המונעות במנוע דיזל כוללות, בין היתר, מספר מערכות שלא נמצא במלגזות חשמליות. מדובר על מערכת הידראולית, מערכת לפליטת עשן, מערכות אספקת דלק ועוד. מלגזות אלו מאופיינות כמלגזות המסוגלות לשאת משאות של עד כ-20 טונות.

הדלק שצורכות מלגזות דיזל הוא סולר ואין כל צורך בטעינה חשמלית שלהן. מדובר על מלגזות המסוגלות לעבוד בתנאי מזג אוויר קשים ובחללים הנחשבים מאתגרים ופחות נוחים. באותן מלגזות נמצא לרוב גלגלים גמישים ורחבים ולאורך זמן אותן מלגזות ידרשו תחזוקה וטיפולים תכופים יותר.

האפשרת השנייה הקוסמת ללא מעט תעשיות כיום היא הבחירה במלגזה חשמלית. מדובר במלגזות שיהיו ברוב המקרים קטנות יותר בגודלן לעומת מלגזות הדיזל, כשהן מיועדות לנשיאת משאות של עד 9 טונות.

מלגזות אלו פועלות באמצעות כוח חשמלי, כשיש לוודא כי המלגזות נטענות מחדש בעת הצורך. מדובר על מלגזות המאפשרות עבודה בחללים מצומצמים וצרים, הן אינן פוגעות באיכות האוויר ונחשבות לשקטות יותר לעומת הרעש שנוצר ממלגזות דיזל.

מלגזה חשמלית תאפשר לכם ליהנות ממלגזה נוחה יותר לתפעול, בעלות צריכה נמוכה של חשמל לעומת השימוש בסולר ותחזוקה קלה וזולה יותר לאורך זמן.

מתי כדאי לבחור במלגזת דיזל ומתי במלגזה חשמלית?

שימוש במלגזת דיזל מומלץ במסגרות תעשייתיות בהם קיימת פעילות מרובה ואינטנסיבית. לחקלאים ומשקים העובדים בתנאי שטח מאתגרים ובוציים הבחירה המתבקשת תהיה, גם כן, במלגזת דיזל.

בחירה במלגזה חשמלית כדאית במקרים ובהם מדובר בהעברה של משאות שאינם נחשבים לכבדים אשר נעים ממשקלים של מאות ק"ג ועד ל-8-9 טונות. מרחבי תעשייה ומפעלים צפופים וקטנים, כמו גם משקי חקלאות באותו הסגנון, העדיפות היא בבחירה של מלגזה חשמלית בלבד.

הכירו את מלגזת הדיזל של צפניק

לקוחות רבים של "צפניק" זקוקים, בחלק ניכר מהמקרים, למלגזה 20 טון. כושר הרמה של 20 טון, כפי שכבר הזכרנו קודם, מצריך שימוש במלגזה מסיבית ועל כן הבחירה המתבקשת תהיה מלגזה בעלת מנוע טורבו דיזל.

אנו ב"צפניק" ממליצים למגוון לקוחותינו את מלגזת H16-20XD – מלגזה המותאמת למכולות ומטענים בעלת כושר הרמה לגובה מרבי של 6.2 מטרים. על אף שמדובר במלגזת דיזל, נהנים מפעילי המלגזה מתא סגור ומאובזר הכולל מזגן לקירור וחימום, מראות המאפשרות ראייה רחבה כלפי פנים והחוצה, הגה שליטה טלסקופי מתכוונן ומגבים אחוריים וקדמיים.

מלגזת H16-20XD, יחד עם מגוון רחב של מלגזות, מיובאות ישירות מחברת Hyster האמריקאית. Hyster נוסדה ב-1929 ומתמחה בייצור של מלגזות ואף בטיפול בחומרי תעשייה שונים. לחברה מוניטין בינלאומי רחב ומלגזות שלה נמכרות במאות מדינות ברחבי העולם, כשכאן בישראל ניתן להשיגם באמצעות חברת "צפניק".

תיקון מלגזות

מלגזות זקוקות לעתים קרובות מעצם השימוש הרב בהן ומעבר לבדיקות השגרתיות הנהוגות ברישיונן לטיפול מקיף. הטיפול פעמים רבות דורש תיקון מלגזה מקיף ברמות שונות, היות ומדובר במלגזה, שהינה כלי בעל מספר גרסאות המשמש למשימות שונות. מלגזה היא חלק מציוד לשינוע ועוזרת בעיקר בנשיאת משקלים המסודרים על משטחי שינוע מיוחדים שבעזרתם המשא מונף אל הגובה. בדרך כלל ניתן למצוא "מוסכים" ושירותי מוסך בשטח מידי מי שיש לו עסק למכירת מלגזות חדשות ומלגזות יד שנייה ויש בידיו את החלפים המתאימים.

שירותים נוספים שמוענקים על ידי המוסך

היות ושירותי תיקון ניתנים מידי מי שיש לו ידע, כלים וחלקי חילוף, המוסכים הגדולים בארץ לציוד כבד לתעשייה, ניתן למצוא שירותים נוספים אצל אותו הגורם כמו למשל מכירה והשכרת ציוד לתעשייה, שירותי מוסך בשטח הניתנים למי שאזלה ידו להוציא את הרכב מן המוסך אל שירות התיקונים ולפעמים יכול להגיע גם טכנאי רכב מטעם חברת הביטוח המבטחת את המלגזה. במידה וימצא צורך, ניתן לעשות טרייד אין – ציוד ישן בחדש. רצוי לעשות זאת כל מספר מועט של שנים כדי להימנע משחיקת ציוד מסיבית ולהבטיח את ערכו של המוצר – אפילו כדי למכרו כיד שניה או לצורך חלקי חילוף.

תיקון מלגזות לקראת טסט

ניתן לערוך טיפול מקדים לקראת טסט למלגזה, הנערך אחת לשנה. כדי לשמור על תקינותה של המכונה וכן על גהות שוטפת בעבודה, רצוי להביא את המלגזה לטיפול מקדים, שכן כל טסט גורר לפניו תשלום מחדש על אגרת טסט. במלגזות נבדקות לא רק מערכות הנהיגה במלגזה, אלא גם מנופי העמסה המחוברים אליה ופועלים שעות נוספות. במידה וישנו צורך בהחלפת חלקים למלגזה, רצוי להשתמש בחלקים מקוריים מתוצרת אותו מפעל שייצר את המלגזה.

טרקטורים לחקלאים

אחד הכלים הכי שימושיים עבור חקלאיים ועובדי אדמה הוא טרקטורים. הטרקטורים הוא כלי שמחזיק זמן רב ומשמש את החקלאים לטווח הארוך. הטרקטור מסייע בעבודות אדמה שונות כגון שינוע חול ממקום אחד לאחר, פינוי של פסולת, השקיה ועוד מגוון רחב של פעולות. מדובר בכלי כבד ויקר כך שרכישת כלי רכב זה צריכה להיעשות בשיקול דעת תוך חשיבה על הצרכים של החקלאי. המגוון הרחב של כלים חקלאיים שמוצעים לעובדי האדמה הוא רב אך הטרקטור החקלאי לא מאכזב את העובדים אף פעם ומאפשר להם לעשות את עבודתם על הצד הטוב ביותר.

מה הוא המבנה של טרקטור לחקלאי?

טרקטורים חקלאיים הם כלים דיי כבדים, הגלגלים של רכבים אלו הם לרוב גדולים מאוד אך יכולים להיות דמויי טנק – זחליליים. בעבודות כמו עיבוד גידולים וחריש נהוג להשתמש בטרקטור חקלאי עם צמיגים אחוריים כפולים. בצורה זו ניתן לשפר את היציבות של הטרקטור ואת ההתנגדות למשקל הגדול שהוא עובד מולו. טרקטורים חקלאיים לא פעם נהוג למלא את הצמיגים מים מאותה הסיבה. באמצעות טרקטור עושה החקלאי עבודות עפר רבות שקשורות לעיבוד האדמה והכשרתה לגידולים.

למה חקלאים משתמשים בטרקטורים?

באמצעות טרקטורים עושים החקלאיים מגון רחב של פעולות. השוק הישראלי מכיר בצורך של חקלאים בכלי עבודה מאסיביים לעבודה בסדר גודל עצום ועל כן מוקנים לחקלאים טרקטורים למטרות עבודה שונות כגון: ריסוס, כיסוח, גיזום, עבודת מחרשה, הזרעה, דיסקוס, גידולי שדה, טרקטורים למטרות משיכה ודחיפה, שינוע אדמה ועוד. הפעילות שהטרקטורים עושים מסייעת מאוד לחקלאי הפשוט שבזמנים עברו נאלץ לעשות הכל באופן ידני בעבודת פרך קשה מאוד. לא חייבים לרכוש טרקטור, ניתן גם לשכור עבור עבודות נקודתיות. קיימים גידולים שדורשים טרקטורים לחקלאיים באופן קבוע וקיימים גידולים שלא.

דילוג לתוכן