מידע מקצועי

בלוג

ברוכים הבאים לבלוג המקצועי של דוד צ'פניק ובניו, הפועלת משנת 1973 ביבוא, שיווק ואחזקת מותגי צ.מ.ה מהמובילים בעולם, תוך הקפדה מתמדת על שירות איכותי וזמין!
בבלוג שלנו תוכלו למצוא מדריכים מקצועיים ולהתעדכן בחידושים טכנולוגיים בעולם הצ.מ.ה. בכל שאלה, תמיד מוזמנים לפנות אלינו, נשמח לתת לכם שירות מקצועי, אדיב ואיכותי.

עגלות משטחים חשמליות לעומת עגלות משטחים מכאניות

עגלות משטחים מהוות כלים משמעותיים במפעלים ומתארי תעשייה רבים ומגוונים. בישראל, מסגרות רבות נהנות מאותן עגלות, כשרכישה שלהן מביאה רבים להתלבטות האם לבחור בעגלת משטחים חשמלית או שיש וכדאי להסתפק בעגלת משטחים מכאנית.

בכתבה קודמת שלנו, אנו בצ'פניק, העמקנו בנוגע לסוגי עגלות המשטחים הקיימים כיום בשוק, זאת תוך התייחסות לעגלת משטחים חשמלית שאותה תוכלו למצוא באתר שלנו.

בכתבה שלפניכם נעמוד על ההבדלים השונים הקיימים בין עגלות משטחים חשמליות לבין עגלות משטחים מכאניות\ידניות.

מהי סביבת העבודה?

מאפיין משמעותי בבחירת עגלת משטחים נוגע לסביבת העבודה. במפעלים ותעשיות רבות, קיימת סביבת עבודה מקורה שנעשית בשטח הנחשב למצומצם. במקרים אלו, בהם עגלות המשטחים אינן חשופות למפגעי מזג אוויר, רבים מאותם מפעלים ותעשיות יבחרו לעבוד עם עגלות משטחים חשמליות, כשהבלאי שלהן בתוך מבני תעשייה סגורים יהיה ארוך יותר ותפוקת עבודתם תגדל.

במקרים אחרים, ניתן לפגוש תעשיות ומפעלים בהם מרחב העבודה של עגלת המשטחים בחלקו מקורה ובחלקו מתבצע בחוץ. לרוב, יהיה מדובר בשטח עבודה רחב יותר, כשלצד השימוש בעגלות משטחים נראה שימוש גם בכלי צמ"ה שונים דוגמת מלגזות. כאן, הבחירה בעגלת משטחים חשמלית או מכאנית לא תהיה חד משמעית, כשיש מקרים רבים בהם יבחרו מנהלי העבודה לעשות שימוש בעגלות חשמליות לעבודה בחלקים המקורים ושימוש בעגלות משטחים מכאניות במרחבים בשאר מרחבי העבודה.

במקומות בהם סביבת העבודה היא ברובה בשטח שאינו מקורה, הצורך בעגלות משטחים חשמליות יהיה קטן יותר. בעבודה בחוץ, הכוללת ברוב המקרים העמסת ציוד מרכבים ואליהם, העבודה עם עגלות משטחים מכאניות תספיק.

ביצוע הסמכות

שימוש בעגלת משטחים חשמלית מצריך הסמכה של המפעיל. ביצוע אותן הסמכות לכלי חשמלי אמור להבטיח את שלומם של המפעילים עצמם ושל העובדים סביב. אותן הסמכות נערכות במשך מספר ימים, כשעלותם נפרדת ממחיר העגלות ומובילה גם למחסור של כוח אדם באותם מפעלים ותעשיות שונים.

במפעלים ותעשיות בהן עגלות משטחים מכאניות תאפשר לבצע את האתגרים היומיומיים, מעדיפים מנהלי עבודה רבים להסתפק באותן עגלות משטחים מכאניות, כשעלותן נמוכה מעגלות משטחים חשמליות ולמול העובדה שהפעלת עגלות המשטחים המכאניות אינה דורשת כל הסמכה פורמלית.

העובדה כי אין כל דרישה להסמכה רשמית בהפעלת עגלת משטחים מכאנית, אין בה לפטור את מנהלי העבודה בהעברת דגשים חשובים לעובדים שאמורים לעבוד עם כלים אלו, לבטח אם מדובר בעובדים צעירים, שלהם אין כל ניסיון קודם בעבודה עם כלים דומים.

אינטנסיביות הכלים

אין ספק שההבדל המשמעותי והעיקרי בין עגלת משטחים חשמלית לזו המכאנית, בה לידי ביטוי באינטנסיביות וכוח העבודה השונה מבין שתיהן. עגלות משטחים חשמליות מהוות כיום כלי חזק, מהימן, שלו יכולות ביצוע מגוונות ורבות יותר לעומת עגלות משטחים מכאניות. מדובר בכלים המיועדים לעבודה פרודוקטיבית יותר ולהפוך לכלי משמעותי במרחבי תעשייה שונים.

במפעלים ותעשיות בהן יש צורך בשינוע של ציוד לגובה של ארבעה מטרים ויותר ובכושר הרמה של אלפי ק"ג, אין ספק שהבחירה צריכה להיות חדה וברורה ברכישה של צי עגלות משטחים חשמליות, כשהיבט נוסף וחשוב נוגע לכך שהפעלת עגלת משטחים חשמלית אינה מצריכה הפעלה של כוח פיזי מצד המפעיל וזאת בניגוד להפעלת עגלת משטחים מכאנית. במפעלים ותעשיות בהם המפעילים נמצאים בגילאים מאוחרים יותר, מדובר בפרט משמעותי שעל מנהלי עבודה לקחת גם כן בחשבון.

שאלה של מחיר

מנהלי עבודה מכירים בעובדה כל ברכישה של עגלות חשמליות או מכאניות תלויה כמובן בתקציב הרכש שעומד לרשותם. במקרים רבים, לגודל התקציב היכולת להשפיע על אופן הרכישה, כשלא פעם יצטרכו מפעלים ותעשיות קטנים להסתפק בעגלות משטחים מכאניות, או לשלב אותן בעבודה יחד עם הפעלה של עגלות משטחים חשמליות.

לנו בצ'פניק ניסיון מקצועי רב בכל הנוגע למכירה של עגלות משטחים חשמליות וביכולת לספק לקהל לקוחותינו הרחב עגלות חשמליות במחירים מטיבים ובתנאים נוחים, זאת בכדי לאפשר לכל מסגרת תעשייתית ליהנות מעגלות משטחים מתקדמות ומהימנות מבלי להתפשר על פחות מכך.

מדריך לקניית מלגזות שטח

תחום המלגזות יוביל רבים מאיתנו להבין כי מדובר בכלי צמ"ה המיועדים לתעשיות כבדות, כשכלים אלו פחות מתאימים לעבודה בשדות ומתארי שטח שונים. עם זאת, בחינה של כלי צמ"ה אלו יאפשר לנו להכיר מגוון רחב של מלגזות המיועדות לעבודה גם מחוץ לאותם תעשיות ומפעלים.

אנו בצ'פניק מודעים לצורך הקיים במלגזות שדה ושטח בישראל ומאפשרים ללקוחותינו ליהנות מרכישה של כלים אלו, זאת תוך הקפדה על דגמים איכותיים וכאלו המתאימים לצרכים הנקודתיים הקיימים בשדות ומשקים חקלאיים.

רקע היסטורי

הרקע לייצור של מלגזות שטח החל בשנות ה-50 כשמרסל ברוד, מייסדה של חברת "מאניטו" הצרפתית (חברה בינלאומית לייצור כלי צמ"ה שכלים רבים שלה מיובאים על ידי צ'פניק לישראל), החל לקדם תכנון של כלים המיועדים לשנע מטענים כבדים בתחום החקלאות.

מלגזת השטח הראשונה שיוצרה הייתה בבסיסה טרקטור שהוסב למלגזה וזאת באמצעות חיבור של תורן ושימוש במערכת הרמה הידראולית בחלק האחורי של הכלי. לצד זאת, עמדת המפעיל הוסבה לצד השני, כך שחלקו האחורי של אותו טרקטור הפך לחלק הקדמי.

מה חשוב לבחון לפני רכישה של מלגזת שטח?

ברכישה של מלגזת שטח, כמו ברכישה של כלי צמ"ה אחרים, ישנם מספר רחב של מאפיינים שעל החקלאים והקניינים לקחת בחשבון. עבור רבים מהם, מלאכת הרכישה מהווה הליך מסודר בו הם בוחנים, בראש ובראשונה, אלו פונקציות מלגזות השדה ימלאו עבורם, כשהכרת אותן פונקציות מאפשרת להם לצמצם את רשימת הדגמים הרלוונטיים.

המאפיינים השונים, שעל חלקם נרחיב בכתבה, כוללים, בין היתר, בחינה של מערכת הבלמים באותם כלים, לבטח כשמדובר בכלים המיועדים לעבודה במתארים מאתגרים וקשים. מאפיינים נוספים נוגעים לתקינות הגלגלים ושלמותם ווידוא כי אין נזילות במערכת ההידראולית.

מגוון של גדלים

בשוק מלגזות השטח תוכלי להיחשף למגוון מלגזות בגדלים שונים. בשנים הראשונות, אופיינו מלגזות השטח בדגמים רחבים ומאסיביים. כיום, למול הצרכים המשתנים הקיימים בשדות ומשקים חקלאיים שונים, ניתן אף ליהנות ממלגזות שטח קטנות יותר, כשאלו מאופיינות בקבינות צרות, גלגלים קטנים ומערכות אלקטרוניקה קטנות.

בצ'פניק תוכלו להתרשם ממלגזת שדה קטנה של "מאניטו" מדגם MC18. מדובר על מלגזה חזקה ומהימנה בעלת כושר הרמה של עד 1,800 ק"ג, מאובזרת במנוע קובוטה V1505, כושר הרמה מרבי של 3.3 מטרים, היא בעלת 2 מצבים של מהירות נסיעה ותא מפעיל רחב ונוח בגובה 2.14 מטרים.

כושר הרמה

כושר ההרמה של מלגזת שטח מהווה מאפיין משמעותי בטרם הרכישה. לרובן של המלגזות קיים תורן דו או תלת שלבי, כשהתורן הדו שלבי יכול להגיע לגובה מרבי של 3.8 מטרים והתורן התלת שלבי נפתח עד לגובה של 4.8 מטרים.

במשקים רבים, ניתן לראות שימוש בתורן התלת שלבי המגיע כמעט לגובה של חמישה מטרים. כושר הרמה מספק, יחד עם הגעה לגובה של כמעט חמישה מטרים, מאפשר לאותן מלגזות להפוך לכלי יעיל הן בשדות עצמן, בהן יש צורך בביצוע קטיף בנקודה גבוהה, והן ביכולת אחסון היבול והתבואה במחסנים הבנויים לגובה.

יציבות המלגזה

יציבותה של מגזת שטח מהווה מאפיין מרכזי שיש לקחת בחשבון, לבטח כשמדובר בכלי עבודה מסיבי שאמור לנוע על גבי משטחים מאתגרים. יציבות המלגזה תבטיח את שלומם של המפעילים ושל העובדים בסמוך למלגזה ותמנע מקרים מצערים של התהפכויות.

יציבות מלגזות השטח מושפעת ממרכז הכובד של הכלי, ממשקלם של החלקים בקוטר החיצוני יותר של הכלי, דוגמת התורן, וממבנה, הצורה ואיכות הגלגלים. חקלאים וקניינים רבים דורשים, לא פעם, לבחון את יציבות המלגזה באמצעות העמסה של ציוד בגובה המשקל המרבי שהיצרן הצהיר עליו. בדיקה זו מהווה מדד משמעותי המאפשר לבחון את יציבות המלגזה בתנאי הקצה שלה.

טרקטורים קטנים – הפועלים הנאמנים שלכם במשק או בכרם

בישראל, מהווה הטרקטור סמל מרכזי לעבודת התיישבות וחקלאות. לצד זאת, מהווים הטרקטורים הקטנים כלים נאמנים ומשמעותיים בעבודה חקלאית במשקים וכרמים שונים ברחבי ישראל.

לאורך ההיסטוריה החקלאית, עובדו הקרקעות בישראל וברחבי העולם באמצעות פרדות וסוסים. כניסתם של טרקטורים קטנים הפכו את עיבוד הקרקעות לעבודה קלה ופשוטה יותר וכזו שאפשרה עיבוד שטח רב יותר בכל יום עבודה.

אנו בצ'פניק מאפשרים לקהל לקוחותינו ליהנות מרכישה של טרקטורים קטנים, כשאלו מותאמים לעבודה גם במשקים וכרמים ומהווים כלים המותאמים לעבודה במספר אופנים, בין אם מדובר על עיבוד הקרקע, משימות דישון, קטיף והעברה של ציוד ויבול.

טרקטור מטעים קטן לנדיני ללא קבינה

טקטור מטעים קטן לנדיני עם קבינה

טרקטור קטן לובול 50 כ"ס

עבודה באזורים וחללים צרים

הצורך בטרקטורים קטנים בא לידי ביטוי באזורים וחללי עבודה קטנים וצרים הקיימים במשקים רבים. לצד עבודה חקלאית בשדות פתוחים ורחבים, קיימים משקי חקלאות רבים שעבודתם מתבצעת באזורים וחללים צרים, כשבאלו עבודה של טרקטורים רחבים וכבדים אינה אפשרית.

כיום, ניתן לראות כיצד טרקטורים קטנים מהווים כלי עבודה משמעותי בכרמים בהם המרווחים בין ערוגות השתילה צרים וזאת בכדי לנצל ניצול מרבי של השטח. יעילותם של אותם טרקטורים באה לידי ביטוי גם במבנים שונים, בין אם מדובר על רפתות, שבהן ניתן, למשל, לראות את הטרקטורים הקטנים מובילים בצורה נוחה ובטוחה חציר המשמש כחלק מתזונת הפרות.

שדרוג כוחם של הטרקטורים הקטנים

לאורך שנים רבות, חברות בינלאומיות רבות ייצרו טרקטורים קטנים בעלי כושר של עד 100 כוחות סוס. לאורך זמן ולצד הצרכים המשתנים הקיימים במשקים חקלאיים ובכרמים שונים, אותן חברות עסקו בפיתוח של טרקטורים קטנים חזקים יותר.

עם השנים, חברות בינלאומיות רבות העוסקות בייצור שלי כלי צמ"ה, ובתוכם גם טרקטורים קטנים, אפשרו לחקלאים רבים ברחבי העולם ליהנות מטרקטורים קטנים, כשאלו שודרגו לכלים בעלי כושר של 130 ועד 170 כוחות סוס.

טרקטור עוצמתי

לצד זאת, אותם טרקטורים שודרגו ושופרו גם בנוגע למאפיינים נוספים, כשאלו כללו יישומים הנוגעים להתקני פליטה מדרגות גבוהות, תיבות הילוכים משודרגות ותאי מפעילים נוחים ובטוחים יותר.

מה חשוב לדעת בכל הנוגע לרכישה של טרקטורים קטנים?

רכישה של כלי צמ"ה שונים, וביניהם טרקטורים קטנים, מהווה הוצאה כספית משמעותית עבור משקים חקלאיים רבים, לבטח כשבישראל אין בנמצא מפעלים העוסקים בייצור של טרקטורים, מה שמוביל לעלות רכישה גבוהה יותר, כשלצד מחירם מתווספות עלויות נוספות הנוגעות לייבוא הכלים, עלויות הביטוח וההובלה.

ברכישה של טרקטורים קטנים, חשוב לוודא כי הרכישה נעשית על ידי חברות מהימנות העוסקות שנים רבות בייבוא של כלי צמ"ה שונים דוגמת צ'פניק, כשאותה רכישה כוללת אחריות על אותם כלים ולצד זאת, בעת הצורך בתיקון של אותם כלים אותה אחריות כוללת כיסוי בעבור חלקי חילוף מקוריים בלבד.

הצורך בטרקטורים קטנים במשקים וכרמים רבים מהווה צורך יומיומי למספר רב של פעולות ואתגרים. בשל כך, אנו בצ'פניק ממליצים לחקלאים ובעלי משקים להשקיע ברכישה של טרקטורים קטנים ולהימנע מהשכרה שלהם לתקופות קצרות או ארוכות יותר.

הקפדה על תחזוקת הטרקטורים הקטנים

לאחר שרכשתם את אותם טרקטורים, חשוב להקפיד על תחזוקתם בהתאם להוראות היצרן והמלצות היבואן. לכל דגם שתרכשו תקבלו כמובן מידע מקיף ורחב אודות הטרקטור שלכם. חלק מאותו מידע כולל הוראות תחזוקה של היצרן, כשיישום הוראות התחזוקה יבטיחו לכם כלי עבודה מהימן ועמיד לאורך שנים רבות.

חלק מתחזוקת הטרקטורים הקטנים כוללת טיפולים שעל כלים אלו לעבור בכל תקופת זמן. איחור בטיפולים, לצד מתן טיפול חלקי ושימוש באנשי מקצוע שאינם מיומנים דיו, יוביל לפגיעה ביכולות של אותם טרקטורים ולמצב בו תדרשו בעתיד בהוצאות גדולות יותר לתיקונם.

לנדיני מציינת 140 שנה לייצור טרקטורים

לנדיני (Landini), חלק מקבוצת Argo ומותג הטרקטורים האיטלקי המיוצג בישראל כבר יותר מ 30 שנה ע"י חברת דוד צ'פניק ובניו, חוגגת 140 שנה להקמתה של החברה על ידי ג'ובאני לנדיני (Giovanni Landini) שיסד את החברה בבפבריקו (Fabbrico) ב- 1884.

מנוע תא להט ראשון בלנדיני
מנוע תא להט ראשון של לנדיני מתוך האתר agriland.ie

לנדיני נחשב למותג החזק והמוביל בקטגוריה. הטרקטורים של לנדיני נחשבים בעיני החלקאיים כאמינים, יעלים וחסכוניים בענף המיכון החקלאי בישראל ובעולם.

לנדיני רקס 4
לנדיני REX4

כיום היצרנית מציעה עשרות סדרות שונות של דגמים בגדלים והספקים שונים החל מטרקטורים קטנים בעלי 50 כ"ס ועד לכלים חזקים עם 240 כ"ס.

טרקטור לנדיני רקס 4
לנדיני

הטרקטורים המתקדמים של לנדיני מיועדים לכלל העבודות במשק כגון הפעלת קומביינים – נגררים, גידולי שדה, טיפולים שוטפים ברפתות ועוד.


לכתבה מלאה באתר agriland.ie

מלקטת חשמלית – מהי ומהם השימושים שלה במחסן?

בתחומי תעשייה רבים קיימים מחסנים וחללי אחסון המצריכים שימוש יומיומי במספר כלים ייעודיים. אחד מהכלים בהם עושים שימוש רחב הוא כלי הדומה בעבודתו למלגזה ומוכר כמלקטת הרמה חשמלית.

שינוע של סחורה לתוך מחסני לוגיסטיקה ומתוך אותם מחסנים למחלקות השונות, מהווה אתגר מורכב ולא פשוט. הבחירה במלקטת גובה מאפשרת לצוות המפעילים במקום לבצע את עבודתם ביעילות ובבטיחות רבה.

בכתבה שלפניכם נרחיב אודות אותן מלקטות חשמליות, כשאלו מוכרות בחלק מהתעשיות במספר הגדרות שונות, דוגמת מלקטת הזמנות, מאספת הזמנות ומאספת הזמנות חשמלית.

הבחנה בין שני סוגים של מלקטות

בתחום המלקטות החשמליות ניתן לעשות הבחנה גסה בין שני סוגים עיקריים של מלקטות. המלקטת הבולטת יותר היא מלקטת גובה, כשזו מאפשרת הורדה והעמסה של ציוד במחסנים, בהם ציוד המאוחסן בגובה רב של עשרות מטרים. לצידה, ישנה מלקטת רצפה, כשזו מיועדת לעבודת הורדה והעמסה מגבהים של מספר מטרים בודדים ונמצאת יעילה יותר לשינוע של ציוד וסחורות במרחבי המחסן והתעשייה עצמה בצורה קלה, מהירה ובטוחה.

בלא מאת מתארי תעשייה, נוכל לראות שימוש בשני סוגי המלקטות החשמליות. זאת בשל הצרכים המורכבים והרחבים הקיימים בתעשיות אלו. השימוש בשני סוגי המלקטות מצריך כמובן הכשרה שונה של המפעילים, כשאלו המוכשרים לעבוד על מלקטת גובה צריכים לעבור, בין היתר, הכשרה מלאה בכל הנוגע לנושא הבטיחות של עבודה בגובה.

ההבחנה בין מלקטת חשמלית ומלגזה

אנשי מקצוע רבים בתעשייה נדרשים לעשות הבחנה, בעצם, בין מלקטות חשמליות ומלגזות. מצד אחד, ניתן להגדיר, בצורה רחבה וגסה, את אותן מלקטות חשמליות כסוג של מלגזה, כשמנגד ניתן להצביע על מספר הבדלים בין שני הכלים.

ייחודה של המלקטת החשמלית, לעומת המלגזות הקיימות כיום בשוק, בא לידי ביטוי במספר מאפיינים ייחודיים. אלו כוללים בין היתר, את המלקטות החשמליות ככלים בעלי גובה גלגלים נמוך במיוחד, מה שמעניק להם יציבות ויכולות עבירות ותמרון גבוהים במחסנים צפופים וקטנים.

כיום, בשוק המלגזות ניתן לבחור במלגזות חשמליות, כשאותן מלקטות עובדות גם הן באמצעות סוללה חשמלית נטענת. אותם כלים חשמליים, מאפשרים למפעילים לבצע את עבודתם על גבי המלקטות החשמליות בצורה קלה ויעילה, לאורך שעות רבות ולהנות מכלי עבודה הדורש הטענה בסוף כל יום עבודה.

הצורך הרחב בתעשיות רבות במלקטת חשמלית לגובה

הזכרנו קודם בכתבה, את הצורך הרחב של מלקטות חשמליות המיועדות להעמסה והורדה של ציוד בגבהים של עשרות מטרים.

הצורך הגובר בשימוש במלקטות אלו בשנים האחרונות התרחב, למול החלטתן של תעשיות רבות בבנייה של מחסנים הבנויים לגובה רב וזאת למול הרצון לבנות את אותם מחסנים על גבי שטח מצומצם ואף למול העובדה כי בשוק גלובלי ופתוח, המאפשר רכישה של מוצרים באופן מקוון ונוח, שואפות תעשיות רבות להחזיק מלאי רחב ומגוון של מוצרים שאותם הם רוצים לספק למספר רחב של שווקים ברחבי העולם.

סיבות אלו מצריכות בעצם שימוש במחסנים גבוהים, שבהם ניתן לבצע אחסון של סחורה רבה ומכאן הצורך בכלי שיוכל ללקט ולהעמיס בקלות את הציוד המאוחסן בגבהים שונים. 

בהתאם לכך, הופכות המלקטות החשמליות בגובה לכלים הכרחיים באותם מחסנים, כשהעבודה עליהם יומיומית וממושכת, כשלא פעם היא מייתרת כמעט לגמרי את הצורך במלגזות. כיום, בהקמה של מחסנים במרחבי תעשייה חדשים, בניית המחסנים הלוגיסטיים נעשית מתוך מחשבה ורצון לניצול מרבי של שטח המחסן, מה שמחזק את הצורך בכלים אלו גם בעתיד.

היוועצו עם אנשי מקצוע בנוגע לרכישה של מלקטות

גם כאן, אנו בצ'פניק ממליצים לקניינים בתחומי התעשייה לבצע רכישה של כלים אלו בהתאם לצרכי התעשייה שלהם, תוך שימוש נבון באנשי מקצוע המכירים את אותם כלים מקרוב וידעו להצביע עבורם על מלקטות חשמליות בעלות מאפיינים פיזיים הנכונים להם.

הפיתוחים הטכנולוגיים במלגזות שטח מחוללים מהפכה בסביבות העבודה

שינוע סחורות, ציוד, פסולת ועצמים כבדים רבים אחרים מהווה חלק ניכר מהעבודה במגוון תעשיות. בעוד שבמתחמי המחסנים, המרלו"גים והנמלים נעשה שימוש במלגזות סטנדרטיות, ישנן סביבות עבודה רבות בהן נדרש כלי ייעודי שיוכל להתמודד עם תנאי השטח. מלגזות שטח נמצאות כיום בשימוש נפוץ מתמיד. עם זאת, זוהי לא רק שכיחות השימוש בהן שהתעצמה, אלא גם פוטנציאל היעילות ונוחות השימוש שהן מציעות כיום. שינויים טכנולוגיים מהפכניים רבים השפיעו על תכנון, ייצור ושיפור מלגזות השדה והשטח, המרחיבים כיום את טווח האפשרויות הזמין לעובדי תעשייה וחקלאות יותר מתמיד. אלו כמה מהתכונות המרכזיות והחידושים המתקדמים ביותר שזמינים במלגזות אלו היום.

התכונות החשובות ביותר לחפש במלגזות שטח

מלגזות המיועדות למשימות בשטח ובשדה נדרשות להתמודד עם אתגרי סביבה רבה ומורכבים. לכן, הם מצוידות באמצעים שלרוב לא נמצא במלגזה הסטנדרטית. אז רגע לפני שנצלול אל החידושים המרכזיים בתחום, אלו כמה מהתכונות שחשוב לוודא שנמצא במלגזה שלנו.

צמיגים קשיחים

מלגזות שטח מצוידות בצמיגים כבדים וקשיחים המבטיחים עמידות בפני מפגעים ומיועדים לספק אחיזה על משטחים לא אחידים. צמיגים אלו בדרך כלל גדולים יותר ובעלי חריצים עמוקים יותר מצמיגי מלגזה סטנדרטיים, מה שמאפשר להם להיאחז בקרקע היטב.

מערכת מתלים חזקה במיוחד

מערכות המתלים הייעודיים של מלגזות השדה מאפשרות לספוג זעזועים ורעידות האופייניים לנסיעת שטח ולהבטיח תפעול מלגזה בטוח יותר. כמו כן, לרוב תכלול מערכת המתלים גם אמצעים חכמים למניעת התהפכויות, המאפשרת לשמור על יציבות גם במשטחים בלתי אחידים ומאתגרים.

מנוע חזק

כדי לצלוח עליות תלולות ותנאי שטח קשים, נדרש כוח מומנט עוצמתי. לכן במלגזות שדה ושטח לרוב יותקנו מנועים עוצמתיים בהרבה מאלו שבמלגזות הסטנדרטיות.

גחון גבוה

הגחון הגבוה מאפשר למלגזה לחצות מגוון רחב של סוגי קרקע ללא חשש מפגיעות בתחתית המלגזה על ידי סלעים, שורשי עצים או פסולת בניין.

הנעה בארבעה גלגלים

מלגזות שטח רבות מצוידות במערכות הנעה לארבעה גלגלים המספקות אחיזה חזקה יותר על פני משטחים חלקלקים או רופפים, כגון בוץ או חצץ, ומאפשרת למלגזה לשמור על שליטה ויכולת תמרון בתנאים מאתגרים.

אילו חידושים זמינים היום עבור מלגזות שטח?

כפי שמיד נראה, הפיתוחים הטכנולוגיים העכשוויים ביותר משפיעים על כלל היבטי המלגזה שסקרנו ומאפשרים לא רק לשפר ביצועים, אלא להבטיח שימוש בטוח וידידותי יותר לסביבה. אלו כמה מהפיתוחים הבולטים והחשובים ביותר שיוכלו לשנות מהיסוד את חוויית השימוש במלגזה החדשה שלך.

בקרת יציבות אלקטרונית (ESC)

מערכות ESC חוללו מהפכה בבטיחותן של מלגזות שטח. מערכות אלו למעשה שולטות במערכת הבלמים וההאצה ומאפשרות להתאים את עוצמת המצערת או להפעיל בלמים ככל שקיימת סכנת התהפכות. פתרון זה הפחית משמעותית את שיעור תאונות העבודה הנגרמות ממלגזות בסביבות חקלאיות ואתרי בנייה וקידמו את בטיחות השימוש במלגזות השדה באופן ניכר.

מערכות טלמטיקה

מדובר ביישום חשוב מאין כמותו המשולב כיום בכלי רכב תעשייתיים רבים. מערכות הטלמטיקה מאפשרות לנטר את ביצועי המלגזה בזמן אמת ומספקות נתונים אודות ניצולת הדלק, תקלות, מועדי טיפולי תחזוקה ואפילו על התנהלותו של פעיל המלגזה ושמירתו על הבטיחות. היכולת להתחקות אחר נתונים אלו מאפשרות לייעל משמעותית את תפקוד צי הרכבים, לצמצם עלויות ולהבטיח תחזוקה אופטימלית.

שיפורים ארגונומיים

פתרונות חדשניים מאפשרים נוחות שימוש חסרת תקדים שאינה רק משפרת את חוויית תפעול המלגזה, אלא מונעת תשישות ופציעות תעסוקתיות. בין השאר, מושבי המלגזה החדשניים ביותר מאפשרים התאמה אופטימלית לגובה ומבני גוף שונים. כמו כן, לוחות בקרה נגישים ומתקדמים מאפשרים שימוש אינטואיטיבי ונוח. מערכות המתלים החדשות מפחיתות את עוצמת הרעש ואת עוצמת הטלטולים והרטט בא המפעיל, מה שעשוי למנוע נזקים ארוכי טווח לרקמות השריר והשלד.

כיצד נתפעל באופן בטוח את המלגזה?

הפעלת מלגזות שדה ושטח מציבה אתגרים ייחודיים הדורשים תשומת לב קפדנית במיוחד לבטיחות. כדי להבטיח שהמלגזה החדשה שלך תניב עבורך את המקסימום ועל מנת לשמור על סביבת עבודה בטוחה, אלו כמה נקודות שכדאי להקפיד עליהן.

 • לערוך בדיקת בטיחות מקיפה לפני כל הפעלה – לפני השימוש במלגזה, יש לבחון סימני נזק או בלאי במערכות השונות ובעיקר בצמיגים, בבלמים ובמתלים.
 • לפקוח עיניים: חשוב לבחון היטב את תנאי השטח ולצפות מראש מפגעים כמו סלעים, שורשי עצים וקרקע לא אחידה. יש להימנע מעצירות פתאומיות או פניות חדות שעלולות לגרום למלגזה להתהפך.
 • לקחת בחשבון את העבודה בשיפוע: בעת עבודה בתנאי שיפוע יש לוודא כי המלגזה טעונה בעליות וריקה במורד כדי למנוע התהפכות.
 • להימנע מעומס יתר: יש לוודא כי המטען על המלגזה אינו חורג מהעומסים המותרים על פי הוראות היצרן.

כפי שניתן לראות, מלגזות שטח מציעות כיום טווח רחב של יתרונות חדשים שמבטיחים נוחות שימוש, בטיחות אופטימלית וצריכת אנרגיה משופרת. כדי להבטיח שכל היתרונות הללו אכן יעמדו לרשותך, חשוב לוודא שרוכשים מלגזה מיצרן מוכר, איכותי ואמין.


דגמים מובילים של מלגזות שדות ושטח:
מלגזת שדה M26\30
מלגזת שדה MC 25\30
מלגזת שדה קטנה MC18
מלגזת שדה M 40\50

טרקטורים גדולים – הלוחמים המתקדמים לשדות הפתוחים

בתחום החקלאות, הבנייה והתעשייה ניתן לראות שימוש רחב בטרקטורים גדולים ורחבים, כשלאלו מאפיינים עוצמתיים יותר לעומת כלי צמ"ה אחרים. עוצמתם של כלים אלו, מצריכה שימוש שלהם בשלבים משמעותיים כמעט בכל פרויקט. 

בישראל, מהווה חברת צ'פניק את אחת החברות המובילות במכירה או השכרה של טרקטורים שונים, תוך היכולת לספק ללקוחותיהם טרקטורים גדולים ורחבים מהמותגים המובילים בעולם.

כלי צמה

בכתבה שלפניכם נעמיק אודות המאפיינים הייחודיים הקיימים באותם טרקטורים גדולים ורחבים.

טרקטורים גדולים ורחבים בתחום התעשייה הכבדה

טרקטורים תעשייתיים מהווים טרקטורים גדולים ורחבים המיועדים באופן נקודתי לשימוש במתארי תעשייה שונים, כשחלקם אף יעילים לשימוש באתרי בנייה.

טרקטורים אלו, מאופיינים כמובן בהנעה לארבעה גלגלים (מערכת הנעה דו צירית המעניקה מומנט לכל ארבעת הגלגלים בו זמנית). שימוש רחב שלהם נעשה בעבור נשיאה וגרירה של משאות כבדים, דוגמת בולי עץ. מאפיין נוסף שלהם הוא השימוש שנעשה במוט המאפשר חיבור של הטרקטורים לכלים נוספים, דוגמת חיבור במת מנוף.

טרקטורים גדולים ורחבים לעבודה בשדות פתוחים

שימוש של טרקטורים גדולים ורחבים ניתן יהיה לראות בשדות חקלאיים פתוחים. טרקטורים אלו מאפשרים לחקלאים לבצע מספר רב של פעולות לאורך השנה, בין אם מדובר על חרישת האדמה, כיסוח שדות, הדברה, משיכת יבול וזריעת שורות.

גם בטרקטורים אלו קיימת האפשרות לחבר מספר אביזרים, דוגמת גורנים, משאבות מים ומרססים. כיום, ניתן למצוא טרקטורים גדולים ורחבים לחקלאות שבהם נהנים המפעילים ממערכת תפעול והיגוי קלה ונוחה ויכולת נסיעה ותמרון גם בקרקעות בוציות ורכות.

טרקטורים גבוהים לעבודה בפרדסים

מאפיין ייחודי של טרקטורים גבוהים לגידולים, היותם טרקטורים אלו תמירים המשמשים חקלאים לעבודה בפרדסים ומטעים. מדובר על טרקטורים המיועדים באופן נקודתי לשימוש במטעים וזאת בשל מאפיינם הפיזי הייחודי כטרקטורים גבוהים, צרים וחשופים.

טרקטור גבוה ליבולים

גובה הטרקטור מאפשר למפעיל לנווט בצורה קלה ונוחה בין שורות וטורי העצים במטעים. העובדה כי מדובר בטרקטור גבוה וחשוף, מאפשרת למפעיל בחלק מהפרדסים והמטעים לבצע קטיף של היבול כשהוא נע באיטיות בעודו יושב על גבי הטרקטור.

בטרקטורים גבוהים אלו נמצא צמיגים המיועדים לעבודה בפרדסים ומטעים, כשלהם שכבה חיצונית נוקשה ועמידה כנגד קוצים וענפים חדים, כשאלו עלולים לגרום לפנצ'רים בצמיגים אחרים לעיתים קרובות.

לצד כל אלו, מאפשרים אותם טרקטורים ליהנות ממספר פונקציות הקיימות בטרקטורים גדולים אחרים, בין אם מדובר על פעולות משיכה, דחיפה ואף בחריש וזריעה.

בחירת טרקטור גדול בהתאם לצרכים שלכם

הבחירה בטרקטור גדול ומסיבי לצרכים שלכם מהווה בחירה משמעותית. בפרויקטים המצריכים שימוש רחב בכלי צמ"ה, היכולת לבחור טרקטורים גדולים ורחבים, שיאפשרו לכם סקאלה רחבה של אפשרויות, הינה קריטית להצלחת הפרויקט, זאת תוך היכולת לעמוד בזמנים ולבצע את העבודה בצורה נוחה ובטוחה.

טרקטורים לנדיני

בצ'פניק תוכלו למצוא צוות רחב של מומחים שיוכלו להעניק לכם הכוונה מקצועית רחבה בכל הנוגע לטרקטורים להם תזדקקו, זאת תוך שמירה על מסגרת התקציב שלכם וביכולת להפיק את המרב מכל טרקטור שאותו תרכשו, בין אם מדובר על טרקטור גדול ורחב ועד רכישה של כלי צמ"ה נוספים, דוגמת מלגזות חשמליות.

חברת צ'פניק מרחיבה את המשפחה: טרקטורים LOVOL נחתו בישראל!

דוד צ'פניק ובניו בעלת זיכיון היבוא של ענק המיכון החקלאי הסיני Lovol קיבלה טרקטורים ראשונים מסדרת ה- M.

לובול הינה יצרנית הטרקטורים הגדולה בסין מקבוצת Weichai הסינית שהוקמה ב- 1946 ומעסיקה מעל 100,000 עובדים.

זרוע החקלאות של החברה הינה הגדולה ביותר בסין, מייצרת מעל מאה אלף טרקטורים חקלאיים בשנה ומוכרת אותם ברחבי כל העולם.

מאז שנת 2016 לובול מייצאת עשרות אלפי כלים לשווקי אירופה וארה"ב. הכלים עומדים ברמות בנייה, איכות והרכבה של הסטנדרטים הגבוהים.

לובול חקלאות

חברת לובול משווקת כלים בטכנולוגיה מתקדמת עם מנועי טיר 5 חסכוניים וירוקים העומדים בקו אחד עם מותגים מקומיים בכל הקשור לאיכות ואמינות. 

טרקטורים מסדרת M של לובול אלו טרקטורים רב תכליתיים למטעים וכרמים.

טרקטור LOVOL M504 (50 כ"ס)

טרקטור LOVOL M754 (75 כ"ס)

טרקטור LOVOL M1104 (110 כ"ס)

מנועי הטרקטורים מתוצרת DOOSAN הקוריאנית ויש אופציה למעמיס קדמי מקורי.

לקטלוג הטרקטורים החקלאיים של לובול לחצו כאן.

סוגי עגלות משטחים נפוצות בשוק

בחללי תעשייה רבים נמצא שימוש רחב בעגלת משטחים – עגלה המאפשרת העברה של משאות לטווח קצר ובינוני של מרחקים. בכתבה שלפניכם נציג את סוגי עגלות המשטחים העיקריות המוצעות כיום בשוק.

אנו בצ'פניק מאפשרים לקהל לקוחותינו ליהנות ממגוון רחב של עגלות משטחים של חברת HYSTER האמריקאית, כשזו קיימת משנת 1929 ומוכרת כחברה מובילה בתחום עגלות המשטחים וכלי צמ"ה אחרים.

contact button

כיצד בנויות עגלות משטחים?

עגלות משטחים בנויות ממזלג לו שתי זרועות שבאמצעותן ניתן להיכנס מתחת למשטחים באופן שמתאפשר למלגזות. תחת כל זרוע ישנו גלגל בודד ובמקרים אחרים צמד גלגלים וזאת בנוסף לצמד גלגלים הנמצא בבסיס עגלת המשטח, כשבסיס זה מהווה את נקודת ההיגוי של המפעיל.

היגוי עגלת המשטחים נעשה באמצעות זרוע מתכתית המחוברת לזוג הגלגלים. הזרוע משמשת בעצם כידית הפעלה של מנגנון הידראולי או חשמלי. את מזלג ההרמה ניתן להרים לגובה נמוך יחסית, בהשוואה לכלי העמסה אחרים וזאת בכדי לאפשר תנועה חלקה ונוחה יחד עם הציוד שהועמס, כשכושר ההרמה של רוב עגלות המשטחים עומד על משקל מירבי של שני טונות.

עגלת משטחים הידראולית

עגלת משטחים הידראולית נחשבת לסוג הראשון שפותח. מדובר, בעצם, על עגלת משטחים ידנית לה יכולת תמרון ברמה גבוהה בחללים צרים וצפופים וזאת בזכות היותה עגלת משטחים הנחשבת לקומפקטית יותר. זרוע הנהיגה של העגלה נחשבת לנוחה לתפעול, כשהיא משמשת להורדה והעלאת המטען מהמזלג.

שימוש תדיר בעגלת משטחים הידראולית ניתן לראות במחסנים ומפעלים קטנים, כשאלו מהוות כלי עבודה מרכזי במחסני מזון וסופרמרקטים, כששם משטח העבודה ההידראולי עושה את דרכו ישירות מהמחסן ועד להבאתו בסמוך למדפים הסופרמרקט בעת סידור הסחורה.

כיום, ניתן למצוא בשוק עגלות משטחים הידראוליות להן כושר הרמה מירבי של שלושה טונות וזאת מבלי שמשקל מירבי זה עלול לפגוע בכושר הניידות שלהן. מדובר בעגלות מהימנות, כשתחזוקה נאותה שלהן תבטיח לכם כלי עבודה מהימן למשך שנים רבות.

עגלת משטחים חשמלית

עגלת משטחים חשמלית הינה עגלת עבודה המצריכה טעינה של סוללה, כשטעינה מלאה של הסוללה מאפשרת עבודה ממושכת ורציפה של מספר שעות. הפעלת עגלות אלו קלה ואינה דורשת כלל הפעלה של כוח פיזי.

בחללי עבודה בהם נמצא עובדים שהיו מתקשים לעשות שימוש פיזי בהזזת עגלת משטחים הידראולית, מהווה עגלת משטחים חשמלית פתרון נהדר עבורם, כשכלי זה אינו דורש מהם שום מאמץ פיזי.

ברכישה של עגלת משטחים חשמלית חשוב לוודא כי מדובר בכלי עבודה לו ממשקי היגוי נוחים, פשוטים ובטיחותיים. על ממוני בטיחות לוודא כי הם רוכשים עגלת משטחים חשמלית לה כפתור המאפשר האטה ובלימה שתגיב במהירות בעת הצורך.

סוג איכותי של עגלת משטחים חשמלית יכלול גם גלגלי ברזל כבדים ויצוקים המצופים בחומר פולימרי המאפשר תחזוקה ויציבות של הכלי בעת עבודה ומונע מקרים של תזוזות לא רצוניות או מקרים של החלקה.

בצ'פניק תוכלו ליהנות מעגלת משטחים חשמלית של HYSTER מדגם P1.6-P2.2. מדובר על עגלת משטחים בעלת כושר הרמה מירבי של 2.2 טונות ולה סוללה חזקה של 24 וולט. לעגלה מערכת פיקוד נוחה לנסיעה והרמת המשטחים. כלל המתגים בעגלה ממוקמים בראש הידית, מה שמאפשר תפעול נוח שלה.

עגלת משטחים חצי חשמלית

בשוק עגלות המשטחים ניתן למצוא גם עגלת משטחים חצי חשמלית, כשתחת קטגוריה זו ניתן למצוא שני גדלים שונים. עגלת משטחים חצי חשמלית תכלול ברוב הדגמים סוללה בעוצמה של 12 וולט כשלה כושר העמסה של 1,000 ק"ג.

שימוש אידיאלי שלה ניתן יהיה לראות בחללים רבים בהם קיים ציוד וסחורה המגיעים על משטחים שבהם המשקל הוא עד 1,000 ק"ג.

בחירת מעמיס טלסקופי לעבודות העמסה, שינוע, חפירה והרמה: מדריך מקיף

אחד מכלי הצמ"ה המרכזיים בתעשיות רבות הם המעמיסים הטלסקופיים. מדובר בכלים רב תכליתיים המשמשים לעבודות העמסה, שינוע, חפירה והרמה. בכתבה שלפניכם נעמיק אודות כלים אלו, כשהמידע בכתבה יוכל לשמש אתכם כמדריך שיאפשר לכם לרכוש מעמיס טלסקופי המותאם לצרכים שלכם.

כיום, ניתן להצביע על מספר חברות בינלאומיות בולטות המתמחות בייצור של מעמיסים טלסקופיים. ב"צ'פניק" תוכלו ליהנות מרכישת מעמיסים טלסקופיים של המותג הצרפתי "מניטו". שאיפתן של אותן חברות הוא בייצור של מעמיסים טלסקופיים בעלי יכולות משופרות, כשאלו באות לידי ביטוי, בין היתר, ביצירת מעמיסים בעלי מומנט גבוה יותר, בשדרוג מפוחי האוויר, בחיסכון בדלק וביצירת בלמים יעילים.

contact button

שינוע באמצעות מעמיסים טלסקופיים

שימוש במעמיסים טלסקופיים בפרויקטים רבים נעשה גם בעבר צרכי שינוע, כשלא פעם אותם מעמיסים משמשים בעצם בתפקיד של מלגזות. המעמיסים הטלסקופיים מאפשרים שינוע של משאות כבדים ומורכבים מנקודה לנקודה במרחבי עבודה השונים, כשהם הכלים היחידים המאפשרים העברת משאות אלו.

בשוק המעמיסים הטלסקופיים ניתן להתרשם ממגוון רחב של מעמיסים בעלי יכולת שינוע להם כוח סוס שונה, כשהוא זה המשפיע באופן בולט על יכולת הנשיאה של כל כלי. רוחב המעמיס הטלסקופי מהווה מאפיין נוסף המשפיע על יכולת הנשיאה שלו, כשאפקט הרוחב משפיע על מרכז הכובד של הכלי. ניתן לסווג את רוחב המעמיסים לשתי מידות עיקריות – מעמיסים טלסקופיים ברוחב של שני מטרים ואחרים המגיעים לרוחב מירבי של 2.30 מטרים.

הרמה באמצעות מעמיסים טלסקופיים

יכולת ההרמה של כל מעמיס טלסקופי מושפעת כמובן מהזרוע הטלסקופית שבו ומיכולת הרדיוס שלה. גם כאן, ניתן להתרשם ממספר רחב של מעמיסים המאופיינים בזרועות טלסקופיות בעלות טווח יכולות משתנה.

נכון להיום, ישנם מעמיסים טלסקופיים בעלי זרוע טלסקופית המגיעה לגובה בניין בן חמש קומות. לצד אורכה של הזרוע הטלסקופית, על הקניינים בתעשיות השונות לבחון מהו המשקל המירבי שאותה זרוע מסוגלת לשאת, כשישנם מעמיסים להם זרוע המסוגלת להעמיס עד 2.5 טונות, כשאחרים בעלי זרוע לה יכולת העמסה מרבית של ארבעה טונות.

חפירה באמצעות מעמיסים טלסקופיים

גם לצרכי חפירה שונים, מהווה המעמיס הטלסקופי כלי יעיל שבו עושים שימוש תדיר. במשקים חקלאיים רבים למשל, ניתן להגיע עם המעמיס הטלסקופי לשטחים קשים ומאתגרים בעבור חפירה לעומק, בעת בנייה של תשתיות שונות למשק ובהכנת הקרקע לשתילה.

שימוש במעמיסים טלסקופיים ככלי צמ"ה לחפירה ניתן לראות גם בפרויקטים רחבים ומאתגרים של הנחת תשתיות מים וחשמל, לבטח כשיש צורך ליצור חפירה עמוקה לתשתיות אלו בשטחים תלולים ומאתגרים.

הזרוע הטלסקופית החזקה וכובד המשקל של כלים אלו מאפשר, במצבים רבים, לבצע חפירה בנקודות שאינן מאפשרות למעמיס הטלסקופי להתקרב למרחק קצר מהנקודה בה יש צורך לחפור. באמצעות כלי חזק ומפעיל מיומן, ניתן לבצע עבודות חפירה מורכבות ומאתגרות וזאת מבלי להתפשר על אופן החפירה ועומקה.

מעמיסים טלסקופיים גם במתארים צפופים ומורכבים

רבים בתעשיות השונות נוטים לחשוב כי השימוש במעמיסים טלסקופיים שמור למרחבי תעשייה ולפרויקטים הנעשית במתארים רחבים ופתוחים, כשלכלים אלו יכולת עבירות מוגבלת, גם בגלל גודלם המסיבי.

חברות העוסקות בייצור מעמיסים אלו, עמלו בשנים האחרונות על מעמיסים להם יכולת עבירות גבוהה יותר, כשזו שופרה גם באמצעות שדרוג מצבי ההיגוי של אותם כלים. במעמיסים טלסקופיים חדישים יותר, נהנים המפעילים משלושה מצבי היגוי.

היגוי שני גלגלים מאפשר למפעילים לנוע עם המעמיסים במהירות גבוהה על גבי דרכים ישרות וכבישים. היגוי ארבעה גלגלים משמש את המפעילים לעבודה בחללים צרים ודחוקים, כשההיגוי הנוסף המוכר כהיגוי צידוד, מהווה היגוי המאפשר תמרון בסמוך לקירות ומבנים.

טרקטורים מתקדמים לחקלאות ישראלית

החקלאות, על אף אתגריה הרבים, מהווה ענף משמעותי ומרכזי בישראל. חלק מהיכולת של משקים חקלאיים בישראל להתמודד עם האתגרים הרבים תלויה גם בכלי הצמ"ה בהם הם עושים שימוש ובראשם טרקטורים חדישים ומתקדמים.

אחת מהחברות המובילות בייבוא של טרקטורים חדישים ומתקדמים היא חברת צ'פניק. באתר החברה נהנים לקוחותיה ממגוון רחב של טרקטורים ייעודיים ומתקדמים של חברות הייצור המובילות בעולם.

contact button

בכתבה שלפניכם נתייחס לצרכים והמאפיינים של החקלאות הישראלית וכיצד אלו באים לידי ביטוי בסוגי הטרקטורים ומאפייניהם, שלהם זקוקים משקים חקלאיים בישראל.

חקלאות בישראל – רקע

היכולת לאפיין אילו טרקטורים מתקדמים מתאימים לצרכי החקלאות בישראל, מתאפשרת באמצעות סקירה קצרה אודות אותו ענף החקלאות המקומי.

לחקלאות בישראל ערך משמעותי הנוגע לכלכלה הישראלית וכמובן לפן ההתיישבותי שלה לאורך שנות קיומה של המדינה. באמצעות החקלאים בישראל, נהנים אזרחי המדינה ממזון טרי, נגיש ובאיכות גבוהה, הן בימי שגרה ואף בזמנים מאתגרים וקשים.

המשקים החקלאיים בישראל מצליחים לעמוד בצרכי המזון של כלל האוכלוסייה בישראל, כשחלק לא מבוטל מהגידולים האיכותיים מיובא למדינות אחרות. לצד הגידולים, מהווה החקלאות ענף התורם לסביבה ולטבע בישראל, בשמירה על קרקעות וביצירת תעסוקה לעשרות אלפים.

מנתונים שהוצגו על ידי משרד החקלאות, ערך התפוקה הכולל של החקלאות בישראל בשנת 2021 עמד על סכום של 32 מיליארד ₪, כשערך הייצוא מישראל עמד באותה שנה על סכום של 4.1 מיליארד ₪.

שלושת הענפים המרכזיים של החקלאות בישראל, המחזיקים כמעט כ-60% מהענף כוללים את ענף העופות, גידולי מטעים וגידולי ירקות, תפוחי אדמה ומקשה. 40% הנותרים כוללים אף גידולי שדה, הדרים, בקר לחלב וגידולי נוי, זרעים וייעור.

גידול שלושת הענפים המרכזיים בחקלאות הישראלית מבטאים את הצורך של משקים רבים ברכבי צמ"ה מתקדמים ובראשם טרקטורים הנחשבים לכלי רכב מרכזיים ומשמעותיים כמעט בכל משק חקלאי בישראל.

טרקטור למטעים ופרדסים

אחד מהצרכים המרכזיים לטרקטורים מתקדמים בחקלאות בישראל, הם טרקטורים המיועדים לעבודה במטעים ופרדסים. בישראל ניתן להתרשם משטחי חקלאות רבים של גידולי מטע, כשאלו כוללים, בין היתר גידולי אבוקדו, בננות וגידולים של פירות הדר.

בכתבה קודמת, סקרנו אודות חשיבות הטרקטור בעבודת מטעים, זאת תוך התייחסות לטרקטור המטעים של המותג האיטלקי Landini שממנו נהנים משקי חקלאות רבים בישראל. דגם ה-REX4 של Landini נחשב לטרקטור המותאם למשקים חקלאיים ובו שיפורים טכנולוגיים ופונקציונליים רחבים לעומת הדגמים הקודמים. לטרקטור יכולת לספק את הצרכים הרבים הקיימים כיום בחקלאות המודרנית והישראלית, זאת תוך התייחסות ושילוב של טכנולוגיות חדישות הנוגעות לנוחות מרבית עבור מפעילי הטרקטורים, עיצוב חדשני והנדסת אנוש ברמה הגבוהה ביותר.

טרקטורים מתקדמים המאפשרים ביצוע של פעולות חקלאיות שונות

חקלאים ישראלים שואפים לרכוש לעצמם טרקטורים מתקדמים המאופיינים ככלי צמ"ה שיאפשרו להם לבצע מספר רחב של פעולות חקלאיות וזאת על פי הצרכים השונים לאורך כל שלבי הכנת הקרקע, הגידול והקטיף.

בטרקטורים מתקדמים, נהנים החקלאים בישראל מכלים שישמשו אותם לעיבודים של אדמות לפני שתילה, לעבודות ריסוס, למילוי משימות שונות ברפתות, בגרירה של כלים שונים, בהעמסה ובמשימות נוספות.

כיום, חברות בינלאומיות המייצרות טרקטורים מתקדמים, מודעות לעובדה כי חקלאים בישראל שואפים למצוא בטרקטורים שלהם כלי עבודה המאגדים סביבם את כלל האתגרים השונים הקיימים במשקים חקלאיים.

היכולת של חקלאים בישראל ליהנות מטרקטורים שתכליתם משתנה בהתאם לצרכים השונים והיומיומיים בכל משק, הופכת אותם לכלי יעיל, מרכזי וכזה החוסך הוצאות כספיות וזאת בעבור רכישה של כלי עבודה נוספים.

גם כאן, אנו בצ'פניק מאפשרים לכלל לקוחותינו ליהנות מטרקטורים מתקדמים שבהם יוכלו אותם חקלאיים ליהנות מפונקציות שונות. פונקציות שיש בהן להקיף את כלל האתגרים לאורך כל חודשי העבודה.

פתיחה מחודשת של סניף צ'פניק בדרום

מחפשים מלגזה בדרום? כל סוגי המלגזות, טרקטורים וציוד הרמה תחת קורת גג אחת בבאר שבע

קניית מלגזות בדרום

חברת דוד צ'פניק ובניו שמחה לבשר על פתיחה מחודשת של סניף בבאר שבע. מעכשיו בעלי עסקים, אתרי בניה, מרכזים לוגיסטיים, מחסנים, מפעלים, נמלי ים ותעופה יוכלו ליהנות מפתרונות שינוע והרמה מהמותגים המובילים בעולם.

contact button

דוד צ'פניק ובניו פועלת משנת 1973 ביבוא, שיווק ואחזקת מותגי צ.מ.ה מהמובילים בעולם. החברה מייצגת מותגים מובילים מאירופה, ארה"ב ואסיה אשר נחשבים למותגים האיכותיים ביותר בתחומם בכל הנוגע לציוד מכאני הנדסי המיועד לענפי התעשייה, החקלאות והתשתיות.

מחלקת שירות

מחלקת שירות

החברה מתגאה במחלקת שירות רחבה וחזקה אשר כוללת תומכים טכניים הנותנים מענה מהיר ומקצועי לקריאות השירות הנכנסות וכן מתפעלת צי ניידות המספקות שירות אחזקה בכל הארץ.

מגוון כלים

מגוון כלים

מבין תמהיל הכלים של צ'פניק ניתן למצוא: מלגזות חשמליות, מלגזות דיזל, מלגזות ענק מסיביות לשינוע מכולות מלאות, טרקטורים, ציוד הרמה למחסנים ועוד.

בכל קטגוריה יש מגוון רחב של דגמים השונים אלו מאלו במפרט ובהתאם לצורכי הלקוח: בכושר הנשיאה, בגובה אליו הם מגיעים, ביצועים ועוד.

מפרט עשיר

מפרטים עשירים

המפרט בכולן עשיר וכולל בתוכו אלמנטים ואביזרים שונים המעניקים בטיחות גבוהה, הנדסת אנוש מעולה למפעיל, מערכות הפעלה ידידותיות, יעילות תפעולית וביצועים גבוהים ללא מאמץ מיותר.

סניף דרום מציע אולם תצוגה עם מבחר דגמי כלים ונציגים מקצועיים אשר ישמחו לקבל אתכם, להציג ולספק מידע במקום.

קונים מלגזות בדרום – רק מחברה אמינה ובטוחה

מומלץ לרכוש מלגזות באזור הדרום אצל משווקים בעלי מוניטין בתחום. צ'פניק הינה ספק ותיק של משרד הביטחון, חברת החשמל, נמלי חיפה ואשדוד ועוד מספר חברות ממשלתיות שונות המביעות אמון מלא בחוסן הכלכלי של החברה.

מבחר דגמים של מיטב המותגים במקום אחד

יש ברשותכם מבחר גדול ממנו ניתן לבחור את אלו המתאימות ביותר. ברשותכם גם מערך שנועד לתיקונים ותחזוקה שוטפת. עם צ'פניק אתם יכולים לעבוד בלי הפסקות ובלי חשש לתקלות.

משרדי צפניק בדרום

מוזמנים להגיע לסניפנו בבאר שבע, להתרשם ממגוון רחב של כלי צ.מ.ה וליהנות מהכלי הטוב ביותר בהתאמה מושלמת אליכם. צ'פניק – הבית של המלגזות וטרקטורים. פתרון מושלם ומקיף לכל צורך!

כתובתנו בבאר שבע: החורש 36, באר שבע
טלפון: 08-6232144
שעות פעילות: ימים א' – ה' 8:00 – 16:00

מחכים לראותכם !

החשיבות בהתאמת מלגזות למחסן לצרכים שלכם

חללי תעשייה רבים כוללים בתוכם מחסנים בהם מתקיימת העמסה, פריקה ושינוע של סחורה כבדה ומסיבית. בחללים אלו נעשה שימוש יעיל במלגזות, כשאלו אמורות להיות מותאמות למאפייני המחסן ולצרכים היומיומיים של אותה תעשייה מקומית.

אנו בצ'פניק מאפשרים ללקוחות שלנו בישראל ליהנות ממגוון רחב של ציוד הרמה למחסנים. ציוד הכולל בתוכו לא רק מלגזות למחסן, אלא ציוד הכולל אף עגלת משטחים מכנית, עגלת משטחים חשמלית, מלגזון, מלקטת נמוכה ועוד.

contact button

מה שימש עובדי מחסן בעבר בטרם השימוש במלגזות למחסנים?

כיום לא ניתן למצוא מחסנים שבהם ציוד כבד שאינם עושים שימוש נבון במלגזות ובציוד הרמה ברמה טכנולוגית גבוהה.

בעבר, היכולת לשנע, להעמיס ולפרוק ציוד כבד בתוך מחסנים הייתה נחשבת למלאכה מסורבלת, מאתגרת ומסכנת חיים. שינוע, העמסה ופריקה של ציוד במחסנים היה נעשה באמצעות גלגלות ו\או שלשלאות.

שימוש בעזרים אלו הוביל לא פעם לפגיעה בציוד עצמו, במבנה המחסן והשלד שלו ולפגיעה משמעותית ומסכנת חיים של העובדים עצמם. השימוש באותם עזרים הוביל, לא פעם, לשינוע של ציוד וזאת תוך הידיעה כי העובדים במחסן לוקחים סיכונים שעלולים לעלות בחייהם.

כיום, חברות בינלאומיות המייצרות ומייצאות מלגזות למחסנים מחויבות לעמוד בתקני בטיחות מחמירים, כשתקנים אלו מבטיחים את שלומם של המפעילים ועובדי המחסנים, זאת תוך הקפדה של כולם על נהלי בטיחות שונים.

מלגזות למחסן סגור

מנהלי תעשייה ואלו האחראים על מחסנים, המעוניינים לרכוש מלגזות למחסנים שישמשו אותם, צריכים לקחת בחשבון מאפיינים פיזיים הנוגעים למחסן בו מתרחשת העבודה, כשבראש ובראשונה יש להתייחס לשאלה האם המחסן סגור או שמדובר במחסן סגור למחצה.

שילוב של מלגזות לעבודה רציפה בתוך מחסנים סגורים, דורשת בחירה במלגזות הנחשבות למלגזות ירוקות שבהן פליטת הגזים היא מינימלית וכאלו בעלות רמות רעש נמוכות. בחירה במלגזות אלו קריטית גם במחסנים בהם קיימות מערכות אוורור מתקדמות וזאת בכדי לשמור, בראש ובראשונה, על בריאותם של המפעילים והעובדים ולאפשר להם מרחב עבודה נעים ובטוח לאורך כלל שעות עבודתם במחסן.

במקרים ומדובר במחסנים סגורים למחצה או כאלו שרוב שטח העבודה של המלגזות הוא במחסן שאינו מקורה כלל, ניתן לקחת בחשבון גם מלגזות הנחשבות למזהמות יותר או כאלו המרעישות וזאת בכדי למלא צרכים אחרים של אותו מחסן, בין אם מדובר על מלגזה לה כושר הרמה גבוה, נסיעה במשטחים מאתגרים ועמידות גבוהה לתנאי חום וקור קיצוניים.

היכולת של מלגזות למחסן לעבור במעברים הצרים של המחסן

ברכישה של מלגזות למחסן, ברור לכל כי רכישת מלגזה נעשית בהתאמה למאפיינים השונים של המחסן. רוחב המעברים במחסנים מהווים בעצם עובדה מוגמרת ועל כן קיימת חשיבות מכרעת ברכישה של מלגזות שרוחבן יאפשר להן מעבר בכל נקודה במחסן וביכולת לתפעל בצורה מרבית את המלגזה בנקודות צרות ומאתגרות.

בבחינה ראשונית אילו מלגזות יכולות לשמש אותנו במחסן תתחיל במדידה של כלל המעברים במחסן, זאת תוך הצורך לקחת בחשבון גם את הציוד שאותו אנו מעמיסים ופורקים באותם מעברים. שילוב של מלגזה שרוחבה קצר במעט מהמעבר, אמנם יאפשר מעבר שלה, אך תפעולה יהיה מסורבל ועלול להוביל למקרים בהם לא נוכל להעמיס ולפרוק ציוד באותם מעברים.

מלגזה למחסן הכוללת מצלמה

חלק מהפיתוחים הטכנולוגיים בעולם הרכב מצאו דרכם גם לעולם הצמ"ה והמלגזות. עבודה עם מלגזה במחסן צר מידות מצריכה משנה זהירות של מפעילי המלגזות. מכאן, שרבים מאנשי המקצוע ממליצים לרכוש מלגזות למחסן המצוידות במצלמות, כשאלו מאפשרות למפעיל להבחין במה שמתרחש סביב המלגזה בצורה נוחה באמצעות מסך רחב שנמצא בתא המפעיל.

בקטלוג המלגזות שלנו תוכלו ליהנות ממלגזת היגש R1.4 – R2.5 – מלגזה המאובזרת במצלמה ומסך בתא המפעיל, כשזו נחשבת לאחת מהמלגזות המובילות אצלנו בקטלוג עבור עבודה במחסנים צרים וסגורים.

contact button
טרקטור למשתלה

לצד חקלאים ובעלי משקים העושים שימוש רחב בטרקטורים לצרכים שונים, ניתן להצביע גם על המשתלות בישראל ככאלו בהם יש צורך יומיומי בטרקטורים למשתלה וזאת בכדי לאפשר לבעלי המשתלה והעובדים לעבוד בצורה נוחה ויעילה.

אנו בצ'פניק מאפשרים ללקוחותינו ליהנות ממגוון רחב של טרקטורים המיועדים לצרכים השונים בחקלאות ובתוכם טרקטורים המותאמים לעבודה היומיומית של מאות משתלות הפרוסות ברחבי ישראל.

contact button

מה מאפיין משתלות?

משתלות מהוות בית עסק המאפשר רכישה של מיני צמחים שרובם מיועדים לגינות, מרפסות וחצרות. מדובר על מקום גידול שרובו מנותק מן הקרקע, כשבו ניתן אף לרכוש זרעים, פרחים, שיחים ועצים המיועדים לשתילה ועוד.

ברוב המשתלות ניתן יהיה למצוא גם אביזרי נוי שונים, בין אם מדובר על עציצים, סלעים לחיפוי, אבנים, כלי עבודה בגינה ועוד. לצד זאת, לחלק ניכר מבעלי המשתלות ידע וניסיון רב בתחום האגרונומיה, מה שמאפשר ללקוחות המגיעים למשתלות ליהנות מעצות שימושיות.

מיני הצמחים השונים, יחד עם האביזרים הנמכרים במשתלות רבות ברחבי הארץ, מצריכים שינוע, העמסה ופריקה שלהם. מכאן, שבלא מעט משתלות יעשו שימוש בטרקטור המאפשר לעובדים במקום עבודה בטוחה וקלה יותר.

שימוש בטרקטור לו רמת זיהום נמוכה

כיום, יותר מבעבר, קיימת מודעת רחבה לזיהום שנוצר באוויר מכלי רכב שונים. גם בתחומי התעשייה והחקלאות ישנו הרצון ברכישה של כלי צמ"ה המאופיינים ברמת זיהום נמוכה, מה שמוביל רבים לרכוש טרקטורים בעלי מנועים חשמליים או טרקטורים להם מנועים המצטיינים ברמת טכנולוגיה ירוקה גבוהה.

עבור משתלות העושות שימוש בטרקטורים, קיימת אחריות רבה יותר לבריאותם של העובדים במשתלה, כשבשונה בעבודה בשדות ובמשקים, אל המשתלה מגיעים בכל עת לקוחות רבים.

נקודה חשובה נוספת, נוגעת בעובדה כי חלק ניכר משטח המשתלות הינו שטח מקורה, כשבשטח זה אותם טרקטורים מעמיסים ופורקים סחורה. שימוש בטרקטור מזהם, בתוך מרחב אטום למחצה מגביר את זיהום האוויר בו ומוביל לפגיעה מתמשכת בעובדים, לפגיעה בחוויית הקנייה של הלקוחות וכמובן לפגיעה בצמחים ובשתילים עצמם.

אנו בצ'פניק מאפשרים ללקוחותינו בעלי המשתלות ליהנות ממגוון רחב של טרקטורים להם דרגת זיהום אוויר נמוכה. באתר שלנו תוכלו לבחור בטרקטורים של חברת LOVOL, מהחברות הבינלאומיות המובילות בעולם.

מנועי ה-DOOSAN בטרקטורים של LOVAL מצטיינים בפלטפורמה של הפחתת רעשים. מדובר על מנועים ידידותיים לסביבה המאופיינים במזעור של פליטות גזים באמצעות מסננים המותקנים במנוע, בהפחתת תחמוצת חנקן NOx ובהפחתת חומר חלקיקי (ParticulateMatter – PM) וכמנועים העמודים בתקנים המחמירים כנגד פליטות גזים בארה"ב ובאיחוד האירופי.

טרקטורים בעלי יכולת לנוע במעברים צרים

לעומת עבודת הטרקטורים בשדות פתוחים, עבודה המאפשרת לחקלאים לעשות שימוש בטרקטורים מסיביים ורחבים, בעלי משתלות צריכים לקחת בחשבון את העובדה כי העבודה במרחבים שלהם מצריכה מהם לרכוש טרקטור שיוכל לנוע במעברים צרים בשטח המשתלה והשטחים הסמוכים לה.

האפשרות לרכוש טרקטורים קטנים ורחבים פחות, מהווים מגבלה עבור בעלי משתלות ביכולת לבחור את הטרקטור הרצוי להם. מצד אחד, טרקטור בעל יכולת עבירות המתאימה למרחב העבודה במשתלות ומנגד טרקטור מספיק חזק ויציב שיוכל לעבוד בתנאי חום וקור קיצוניים, ביכולת העמסה ופריקה מספקת וכזה שישמור על העובדים והלקוחות סביב. 

טרקטורים בעלי יכולת הרמה ופריקה

היבט חשוב נוסף בכל הנוגע לטרקטורים הנוגעים לעבודה במשתלות, הוא ביכולת של אותם טרקטורים לבצע העמסה ופריקה לאורך שעות רבות.

הצורך בהעמסה ופריקה במשתלות מדגיש עד כמה חשוב לשלב בעבודה טרקטור המסוגל להעמיס ולפרוק סחורה לאורך שעות רבות בכל יום. משתלות רבות בישראל רוכשות מגשי שתילים וצמחים בגדלים שונים, כשאלו מגיעים אליהם במשאיות מידי יום.

בנקודה זו, השימוש בטרקטורים בעלי יכולת העמסה ופריקה של עד 3,000 ק"ג (כפי שהדבר מתאפשר בטרקטורים של LOVAL) מהווים את הכלים האידיאליים לעבודה באותן משתלות.

קניה או השכרה של מעמיס טלסקופי: המדריך המלא

מעמיס טלסקופי (Telescopic Handler) הוא כלי ציוד מכני הנדסי (או בקיצור המקובל צ.מ.ה או צמ"ה) המשמש לעבודות הנדסיות ועבודות חקלאות. זהו כלי רב-תכליתי בשל תוספת זרוע הרמה טלסקופית היכולה להאריך לפנים ולמעלה מהציוד המכני. בקצה הזרוע ניתן להתקין כלים שונים כגון קלשונים, סל הרמה, משטחי עבודה שונים ועוד.

חברת מניטו הינה לידרית (Leader) ויצרנית בינלאומית מובילה לכלי הרמה ושינוע וזכתה באינספור אותות הוקרה ופרסים בחדשנות, יעילות ועיצוב ארגונומי של מעמיסים טלסקופיים, ביניהם המנצחת ב- Rental Editor's Choice Award, מובילה ברשימת טופ 100 הכלים החדשניים בשנת 2023 בתכנית Construction Equipment’s Top 100 New Products (לכתבה מלאה), פרס בקטגורית 'דה-קרבוניזציה' ב Sustainable Industry Awards 2023 (לכתבה מלאה) ועוד.

מעמיסים טלסקופים מתקדמים של חברת מניטו מסוגלים לתפקד על תקן מנוף רב תכליתי עוצמתי באתרי בנייה צפופים וכן בחקלאות.

פרסים מעמיס טלסקופי מניטו

MRT 2660

מעמיס טלסקופי מצטודד דגם ​MRT 2660 מסדרת המעמיסים Vision Plus הינו דוגמה לחדשנות טכנולוגית התורמת לביצועים גבוהים, ראות מושלמת °360 (המאפשרת למפעיל לבצע מגוון משימות בצורה יעילה ובטוחה ללא ניוד הכלי), עם גובה הרמה עד 26 בקירוב ומשקל הרמה 6 טון, מניטו נותן פתרון מיטבו גם בתנאי שטח המאתגרים ביותר. המעמיס מאובזר במנוע Yanmar (Stage-V) לביצועים גבוהים. מעמיס טלסקופי מצטודד עם מייצבים לעבודה יציבה ובטוחה. זהו כלי עצמתי, חכם, ארגונומי, עם יכולת הנפה מרשימה- המתאים בצורה אידיאלית לעבודות באתרי בנייה ובמטעים.

MRT 2660 מציע ביצועים גבוהים ומיועד לכל סוגי העבודות להם תוכנן מעמיס טלסקופי בסדר הגודל שלו, כאשר הוא מציע יתרונות ביישומי הבניה. מדובר במעמיס טלסקופי צריח, המסתובב 360 מעלות ומאפשר עבודות הרמה באתרי בנייה צפופים.

 • גובה הרמה: 26 מטר, בקירוב
 • משקל הרמה מקסימאלי: 6 טון
 • מרחק מרבי של פתיחת הזרוע לפנים: 21.7 מטר
 • רוטציה: °360
 • מנוע: Yanmar (Stage-V), Tier 4
 • בלמים טבולים בשמן
 • מייצבים ביציאה מהירה
 • 2 ג'ויסטיקים המאפשרים הפעלה קלה ומדויקת
 • קבינה מפוארת: חלונות חשמל, רדיו דיסק, מזגן מקורי, מתקני אחסנה ועוד
 • אופציה לחיבורים מהירים לבמה, כף, מזלג, גי'ב, כננת ועוד

* דגם MRT3570 מרים עד לגובה של 35 מטר ועם כושר הרמה של עד 7 טון.

בטיחות בעבודה עם מעמיס טלסקופי

מעמיסים טלסקופיים של מניטו מאובזרים במערכת מתקדמת לייצוב הכלי בעבודה בשיפועי צד ומאובזרים באביזרים בחיבור מהיר כגון ג'יב, כננת במת הרמה ועוד, כך שבעת שזרוע מעמיס טלסקופי מתארך או מורם בעת נשיאת מטען, יציבותו נשמרת ומאפשרת עבודה בטוחה למפעיל.

בחלק מדגמי מעמיס טלסקופי (כדוגמת מעמיסים טלסקופים מסדרת Vision Plus) מצויות רגליים הקרויות מייצבים. כאשר הן יציבות על הקרקע, הן מעניקות לכלי את היכולת להאריך את יכולת ההרמה.

השכרת מעמיס טלסקופי VS קניית מעמיס טלסקופי

מחפשים מעמיס טלסקופי ומתלבטים האם כדאי לשכור או לקנות מעמיס טלסקופי?
ישנם מספר גורמים שכדאי לקחת בחשבון טרם קבלת החלטה:

 • תקופת השימוש במעמיס – במידה והשימוש במעמיס טלסקופי יהיה על בסיס יומי לאורך תקופה ארוכה – כדאי לשקול לקנות מעמיס טלסקופי. במידה והנכם מחפשים מעמיס טלסקופי לשימוש זמני ולטווח קצר, השכרת מעמיס טלסקופי כמעט תמיד השיטה החסכונית.

 • תדירות השימוש במעמיס – כאשר הנכם משכירים מספר מעמיסים טלסקופיים בשנה, כדאי לשקול קנית מעמיס טלסקופי, מכיוון שעלות מצטברת של השכרת מעמיסים טלסקופים רבים, עשויה להיות גבוהה ולא חסכונית.
 • הוצאות נלוות/ שוטפות – בעת קניית מעמיס טלסקופי חשוב להתייחס לעלויות הקניה שלו, הוצאות אגרות וביטוחים, תחזוקה וכן הוצאות שוטפות. לעומת השכרת מעמיס טלסקופי, שכרוכה בתשלומים עבור עלויות השימוש, דלק ומפעיל.

מדוע לבחור בצ'פניק?

מקצועיות

חברת צ'פניק הינה חברה ותיקה ומובילה ביבוא ושיווק כלי צמ"ה מהמותגים המובילים בעולם מזה 50 שנה. אנחנו מספקים שירות בהתאמה אישית לאלפי לקוחות, החל ממפעילי ציוד פרטיים ועד לחברות הגדולות והמובילות במשק.

שירותי תחזוקה ותיקונים

לרשות לקוחותינו מוסך מוסמך עם צוות מקצועי המוסמכים לתת שירות למעמיסים טלסקופיים, טרקטורים ומלגזות. כלי צ.מ.ה שלנו מתוחזקים היטב על ידי אנשי מקצוע מוסמכים מהשורה הראשונה וניידות שירות שלנו הכוללות מכונאים מגיעים כמעט לכל מקום בארץ.

מגוון

אנחנו גאים בעובדה שיש ברשותנו את צי המעמיסים הטלסקופיים הגדול בארץ, מה שמאפשר לנו לספק ללקוח את הכלי המותאם בדיוק לצרכיו.

מחוייבות לשירות איכותי

שירות ללקוח הוא אחד מאבני היסוד של חברת צ'פניק. אנו מחוייבים לתת שירות מקצועי ואיכותי לכל לקוח ושואפים תמיד להשתפר ולהתחדש.

מחירים תחרותיים

אנו דואגים להעמיד לרשות לקוחותינו תמורה הולמת להשקעה בשירות שלנו.
פנו אלינו לקבלת הצעת מחיר.

דילוג לתוכן